Ar vārtu guvumu pēdējā pirmssezonas pārbaudes spēlē izcēlies Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, bet viņa pārstāvētā Bufalo Sabres ar 4:6 atzina Kolumbusas Blue Jackets pārākumu. Nepatīkamas ziņas pienākušas no Vankūveras, kur Canucks vienība paziņojusi, ka Ronalds Ķēniņš nosūtīts uz AHL vienību Jūtikas Cornets.

Sabres maču pret Blue Jackets uzsāka katastrofāli, jo pēc pirmajiem diviem periodiem rezultāts liecināja 0:5.  Tomēr Bufalo vienība nepadevās un trešā perioda pirmo 13 minūšu laikā guva četrus vārtus pēc kārtas. Vieno no tiem arī Girgensonam. Tieši piecas minūtes pēc trešdaļas sākuma latvietis ar spēcīgu metienu no kreisās puses iemetiena apļa panāca 2:5.

Zemgus Girgensons laukumā pavadīja 13 minūtes un 49 sekundes (13 sekundes mazākumā), guva vārtus, izdarīja vienu metienu, reizi bloķēja pretinieka metienu, reizi izdarīja spēka paņēmienu un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu (+1).

Savukārt cits latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš nosūtīts uz Vankūveras Canucks fārmklubu Jūtikas Comets, vēsta vienība. Līdz ar to 24 gadus vecais Ķēniņš nav izturējis konkurenci par vietu Canucks sastāvā un sezonu viņš turpinās AHL komandā . Vēl šovasar Ķēnins parakstīja ar Canucks viena gada vienvirziena līgumu par NHL minimālo sezonas algu 575 000 dolāru (512 819 eiro). Iepriekšējā sezonā latvietis debitēja pasaules spēcīgākajā hokeja līgā, kopumā Canucks rindās aizvadot 35 spēles, kuru laikā guva piecus vārtus un veica deviņas rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.