Sanktpēterburgas SKA ar 6:1 sagrauj Kazaņas Ak Bars un izcīna Gagarina kausu

Krievijas klubs Sanktpēterburgas SKA svētdien pirmo reizi vēsturē kļuva par jaunajiem Kontinentālās Hokeja līgas Gagarina kausa izcīņas čempioniem. Finālsērijas piektajā cīņā svētdien SKA izbraukumā ar 6:1 pārspēja Kazaņas Ak Bars vienību, sērijā līdz četriem panākumiem triumfējot ar 4-1.

Jau otro spēli pēc kārtas mača rezultāts tika atklāts pirmajās minūtēs. Šoreiz cīņas otrajā minūtē rezultatīvs bija SKA hokejists zviedrs Džimijs Ēriksons, taču jau pēc četrām minūtēm 2:0 panāca viesu komandā spēlējošais Antons Burdasovs. Turpinājumā 11.minūtē vēl vienus vārtus SKA labā guva Jevgēņijs Dadonovs, panākot jau trīs vārtu pārsvaru (3:0), bet vēl pēc četrām minūtēm izcēlās Aleksejs Poņikarovskis, gūstot jau ceturtos vārtus SKA vienībai šajā mačā.

Arī otrais periods iesākās ar vairākiem vārtu guvumiem. Vispirms trešdaļas otrajā minūtē pirmo precīzo metienu šajā mačā izdarīja Ak Bars vienības spēlētājs, vārtus gūstot Mihailam Gluhovam. Taču nepilnu minūti vēlāk atkal četru vārtu pārsvaru panāca SKA komandas kapteinis Iļja Kovaļčuks (5:1). Pēc šiem zaudētajiem vārtiem Ak Bars vienībā notika vārtsargu maiņa. Andeša Nilsona vietā vārtos stājās Emīls Garipovs.

Turpinājumā mača rezultāts mainījās vēl tikai vienu reizi, kad minūti un trīs sekundes līdz spēles pamatlaika beigām sestos vārtus SKA labā guva Romāns Červenka, panākot 6:1. Pēdējās deviņās Gagarina kausa izcīņas spēlēs SKA komanda izcīnījusi astoņas uzvaras.