Sabres bez Girgensona sausais zaudējums Red Wings hokejistiem

NHL komanda Bufalo Sabres, kas ievietojusi traumu guvušo latviešu uzbrucēju Zemgu Girgensonu savainoto spēlētāju sarakstā, savās mājās nespēja gūt vārtus un cieta neveiksmi ar 0:3 pret Detroitas Red Wings hokejistiem.

Zemugs Girgensons traumu guva pirms nedēļas, kad Sabres ar 1:4 savā laukumā zaudēja Bostonas Bruins. Girgensons spēli pameta jau pirmās trešdaļas vidū pēc tam, kad vidējā zonā bija sadūries ar pretinieku aizsargu Kevanu Milleru.

Sākotnēji Bufalo kluba treneris Dens Bailsma sacīja, ka Girgensona trauma nav pārāk nopietna un viņš varētu atgriezties laukumā kuru katru dienu. Tiesa, vēlāk tika paziņots, ka latvietis nedosies divu spēļu izbraukuma sērijā, taču piektdien klubs uzbrucēju ievietoja savainoto spēlētāju sarakstā, jo atlabšana no ķermeņa augšdaļas savainojuma ir ieilgusi. Girgensons izlaidis pēdējās četras Sabres spēles, kurās izcīnītas divas uzvaras un divas reizes zaudēts.

Pret Detroitas Red Wings komandu izšķirošais bija spēles trešais periods, kurā pretinieki iemeta trīs vārtus. Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts NHL debitants Dilans Lerkins, kurš 53.minūtē atklāja spēles rezultātu, bet vēl pēc piecām minūtēm asistēja zviedram Henrikam Seterbergam, pārsvaru dubultojot. Cīņas pēdējā minūtē trešos vārtus viesiem guva Lūkass Glendenings, kurš ripu iemeta jau tukšā Sabres cietoksnī, kad vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Zīmīgi, ka Lerkinam iepriekš spēlē ar nūju trāpīja pa seju, taču par spīti pamatīgi sapampušajai lūpai un sasistajam degunam, viņš kļuva par spēles varoni. Lerkins ar 15 gūtiem vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm ir šīs sezonas otrs rezultatīvākais NHL debitants aiz krieva Artemija Panarina, kurš Čikāgas Blackhawks rindās ir iemetis 16 ripas un 29 reizes asistējis partneriem.

Par spēles otro zvaigzni tika atzīts Red Wings vārtsargs Petrs Mrāzeks, kurš atvairīja visus 19 pretinieku metienus, trešo reizi sezonā paliekot nepārspēts.