“Predators” sensacionāli izslēdz “Blackhawks”, otrajā kārtā iekļūst arī “Penguins”

Ceturdienas naktī Nacionālās hokeja līgas izslēgšanas spēļu otro kārtu sekmīgi sasniedza pagājušā gada čempione Pitsburgas “Penguins”, tikmēr Nešvilas “Predators” jau ceturtajā spēlē apturēja iepriekšējos gados veiksmīgi spēlējošo Čikāgas “Blackhawks”, liedzot tai turpināt izslēgšanas spēles.

“Penguins” Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas piektajā spēlē ar rezultātu 5:2 pārspēja Kolumbusas “Blue Jackets”. Pitsburgas vārtsargs Marks Andrē Flerī mačā atvairīja 49 metienus.

Spēles otrajā periodā “Penguins” hokejisti nodrošināja 3:0 vadību, divus vārtus gūstot Braienam Rastam, taču perioda turpinājumā “Blue Jackets” hokejisti rezultāta starpību samazināja līdz vieniem vārtiem- 3:2. Trešā perioda sākumā “Blue Jackets” rezultātu izlīdzināja, taču vārti netika ieskaitīti vārtsarga Marka Andrē Flerī traucēšanas dēļ. Šāds pavērsiens izrādījās liktenīgs, jo “Penguins” pāris minūšu laikā guva divus vārtus, rezultātu noformējot uz 5:2. Konferences pusfinālā Pitsburgas hokejisti tiksies ar Toronto “Maple Leafs” un Vašingtonas “Capitals” sērijas uzvarētāju.

Rietumu konferencē pārsteidzošu sniegumu turpināja rādīt Našvilas “Predators” hokejisti. Triumfu sērijā “Predators” nodrošināja ceturtajā spēlē, Čikāgas “Blackhawks” pārspējot ar rezultātu 4:1.  Uzvarētājiem divus vārtus iemeta šveiciešu aizsargs Romans Josi, kamēr kārtējo reizi lielisku sniegumu nodemonstrēja 30 metienus atvairījušais somu vārtsargs Peka Rinne. Rinnes sniegums ir viens no būtiskākajiem sērijas uzvaras kaldinātājiem. Somu vārtsargs četrās spēlēs ielaida tikai trīs vārtus, atvairīja 123 pretinieku metienus, radot izcilu statistiku- 0.70 vidēji ielaistās ripas spēlē, kā arī atvairīto metienu procents 97, 6%. Turpinājumā “Predators” spēkosies ar Sentluisas “Blues” vai Minesotas “Wild”. Šo vienību sērijā “Blues” pagaidām ir priekšā ar 3-1

Pārējās divās ceturdienas nakts spēlēs uzvaras guva Edmontonas “Oilers” un Ņujorkas “Rangers” hokejisti. “Oilers” pagarinājumā ar 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 1:0) apspēlēja Sanhosē “Sharks”, sērijā izvirzoties vadībā ar 3-2. Spēle līdz pagarinājumam nonāca arī Monreālas “Canadiens” un Ņujorkas “Rangers” spēlē, “Rangers” hokejistiem gūstot uzvaru ar 3:2,  šādu pašu vadību nodrošinot arī sērijā.