Pērnā gada fināla atkārtojumā dramatisku uzvaru izcīna HK Kurbads

Trešdienas vakarā divu principiālo pretinieku duelī un pērnā gada fināla atkārtojumā tikās HK Kurbads un HK Mogo, kas šogad divas reizes jau bija pieveikuši ogrēniešus. Pēcspēles metienu sērijā uzvaru izrāva Kurbads – 3:2.

Spēli apņēmīgāk iesāka viesi, nekautrējoties uzbrukt arī no distances, kā arī veidojot aktīvu vidējo zonu un ātri pārejot pretuzbrukumā. Līdz pirmajam vārtu guvumam ilgi nebija jāgaida, Gatis Gricinskis, saņēmis piespēli no Mārča Zemberga, nodemonstrē individuālo meistarību, apspēlē aizsargu un ar metienu no nūjas neērtās puses pārspēj Renāru Kazanovu. Arī turpinājumā kurbadiešiem ir labas iespējas, tomēr ripa spītīgi nešķērso vārtu līniju. Ar asiem pretuzbrukumiem atbild Mogo, tomēr mēģinājumi izrādās nesekmīgi. Minūti pirms trešdaļas beigām lielo vairākumu realizē Gatis Gricinskis, kurš izrādas acīgākais vārtu priekšā.

Otrajā periodā turpinās ātrs, tehnisks un agresīvs hokejs. Lieliska iespēja paveras mājiniekiem, kad HK Kurbads ir spiests četras minūtes spēlēt mazākumā, tomēr organizēta aizsardzība un lieliska Ulda Čalpas spēle vārtos ļauj nosargāt vārtus neskartus. Sarkanā lampa aiz Kurbads vārtiem tiek iedegta pēc Agra Saviela metiena, kuru vārtsargs neredz. Minimāla rezultāta starpība sola intrigu trešajā periodā.

Aleksandrs Macijevskis izpelnās noraidījumu, ko HK Kurbads sekmīgi iztur. Seko trīs Mogo noteikumu pārkāpumi, tomēr arī ogrēnieši nespēj izmantot lieliskas izdevības. Rezultāts tiek izlīdzināts nepilnas četras minūtes līdz perioda beigu sirēnai – asā pretuzbrukumā Elviss Želubovskis apslido vārtus, piespēlē Andrejam Lavrenovam, kurš spēj raidīt ripu vārtos cauri burzmai. Papildlaiks.

Spēles pagarinājumā komandas neizveido bīstamus momentus, domās jau atrodoties pēcspēles metienos. Ronalds Cinks, Rihards Remiņš un Rustams Begovs nespēj apspēlēt vārtu vīrus, tomēr to izdara Toms Hartmanis ar metienu starp Henrija Anča kājsargiem. Edgars Lipsbergs nespēj glābt situāciju.

HK Kurbads izcīna vērtīgu uzvaru ar 3:2. Par spēles labākajiem spēlētājiem tiek atzīti Eduards Ivanovs un Gatis Gricinskis. Nākamais mačs ogrēniešiem paredzēts jau sestdien, kad Latvijas kausa pusfinālā tiks aizvadīta pirmā spēle pret HK Liepāja.