Znaroka un Vītoliņa vadītā Krievija fantastiskā mačā pārspēj Zviedriju

Arī pašreizējā čempione Krievijas hokeja izlase, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, ceturtdien sasniedza Čehijā notiekošā pasaules čempionāta pusfinālu. Ceturtdaļfināla mačā Krievija spraigā galotnē ar 5:3 pieveica Zviedriju.

Mača 21. minūtē Krievija bija pamanījusies izvirzīties vadībā jau ar 3:0, kad pa vārtiem guva Sergejs Mozjakins, Sergejs Širkovs un Jevgēņijs Malkins. Tomēr otrās trešdaļas viducī Zviedrijas valstsvienība vienus vārtus atguva, izceļoties Jonam Klinberjam, bet 44. minūtē Antons Landers samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Zviedrija arvien vairāk turpināja kontrolēt cīņas iniciatīvu, aktīvi apdraudot Krievijas vārtus, kas vainagojās panākumiem 55. minūtē, vārtus gūstot Luī Ēriksonam. Tomēr neizšķirts nesaglabājās uz ilgu laiku, jo pēc 26 sekundēm krievus no jauna vadībā izvirzīja Malkins. Jau vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Zviedrija vārtsargu Andersu Nilsonu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču Krievija to izmantoja, kad uz vārtiem izrāvās Vladimirs Tarasenko, panākot 5:3.

Ar lielisku rezultativitāti šajā mačā izcēlās Malkins, kura rēķinā divi vārti un divas rezultatīvas piespēles.