Znaroka un Vītoliņa trenētā Krievija pārliecinoši iesoļo pusfinālā

Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā hokejā ceturtdien pārliecinoši pusfinālu sasniedza Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija, kas ceturtdaļfinālā ar 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) pārspēja Vācijas valstsvienību.

Mača piektajā minūtē vadībā izvirzījās Vācijas izlase, kad vārtus guva Patriks Reiners. Turnīra saimniekiem neizšķirtu izdevās panākt otrā perioda pašā sākumā pēc Vadima Šipačova precīzā metiena. Otrās trešdaļas turpinājumā Krievijas izlase guva vēl divus vārtus. Vispirms mājiniekus vadībā izvirzīja Jevgēņijs Dadonovs, bet pēc tam pārsvaru dubultoja Šipačovs.

Trešā perioda ievadā ceturtos vārtus šajā mačā Krievijas izlases labā guva Aleksandrs Ovečkins, kurš šosezon bija labākais vārtu guvējs Nacionālajā hokeja līgā ar 50 trāpītiem metieniem. Atlikušajā spēles laikā Krievijas valstsvienība kontrolēja notikumus laukumā un galā izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Pērn Krievijas izlase ieguva sudraba medaļas, finālā atzīstot Kanādas hokejistu pārākumu. Savukārt Vācija ceturtdaļfinālā spēlēja pēc piecu gadu pārtraukuma. 2011.gadā Vācija izcīnīja septīto vietu, bet vēl gadu pirms tam savu skatītāju priekšā aizkļuva līdz pusfinālam, taču finišēja ceturtā, kas ir izlases labākais sasniegums kopš 1953.gada.

Krievijas izlase sestdien pusfinālā spēlēs pret Somiju, kas ceturtdien ar 5:1 pārspēja Dānijas hokejisti, kuri ceturtdaļfinālā spēlēja otro reizi vēsturē.