Znaroka un Vītoliņa Krievija apspēlē ASV un izcīna bronzas medaļas

1 komentārs

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas hokeja izlase svētdien Maskavā apspēlēja ASV valstsvienību cīņā par bronzas medaļām pasaules čempionātā. Krievijas izlase uzvaru guva ar rezultātu 7:2.

Pirmā perioda sākumā Vjačeslavs Voinovs izvirzīja Krievijas izlasi vadībā, savukārt trešdaļas otrajā pusē Sergejs Mozjakins dubultoja turnīra saimnieku pārsvaru, gūstot vārtus skaitliskajā vairākumā. Turpinājumā otrā perioda vidū Krievijas izlase guva divus vārtus trīs minūšu laikā. Vispirms ar precīzu metienu izcēlās Ivans Telegins, bet pēc tam rezultātu 4:0 panāca Jevgēņijs Dadonovs.

Nedaudz vēlāk ASV izlasei pirmos vārtus šajā mačā guva Frenks Vatrano, rezultatīvi noslēdzot skaitlisko vairākumu. Tomēr nepilnu minūti vēlāk Krievijas valstsvienības labā ar precīzu metienu izcēlās Artemijs Panarins.

Trešā perioda sākumā Vatrano guva otros vārtus šajā mačā ASV izlases labā, taču nepilnas septiņas minūtes pirms spēles beigām savus otros vārtus iemeta Mozjakins, atkal palielinot Krievijas izlases pārsvaru.

Mača galotnē Krievijas izlase ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, ko izdevās arī izmantot. Ar septītajiem vārtiem Krievijas izlases līdzjutējus iepriecināja Vadims Šipačovs, kurš bija precīzs septiņas sekundes pirms mača beigām.

Šipačovam tas bija sestais vārtu guvums šajā čempionātā. Uzbrucēja kontā ir arī 12 rezultatīvas piespēles un ar 18 rezultativitātes punktiem viņš ir turnīra rezultatīvākais spēlētājs.

Krievijai sestdien neizdevās sasniegt finālu trešo gadu pēc kārtas. Pērn Krievija finālā ar 1:6 zaudēja Kanādai, bet 2014.gadā Minskā kļuva par pasaules čempioniem, to izdarot pirmajā sezonā ar Znaroku pie vadības grožiem. Savukārt pērnā gada bronzas medaļniecei ASV neizdevās tikt pie godalgām divus čempionātus pēc kārtas pirmoreiz kopš 1950.gada.