Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā (PČ) hokejā sestdien Maskavā A apakšgrupā, kur cīnās arī Latvijas izlase, Zviedrija cīņas galotnē nosargāja uzvaru pamatlaikā pār Norvēģiju, savukārt Sanktpēterburgā B apakšgrupas spēlē Somija pieveica Franciju.

Zviedrijas hokejisti uzvaru guva ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:0, 2:2). Pirmajā periodā zviedri nespēja izmantot četras skaitliskā vairākuma iespējas, taču otrās trešdaļas sākumā Zviedrijas izlasi vadībā izvirzīja Gustavs Nīkvists. Otros vārtus Zviedrijas izlase guva otrā perioda ievadā, kad Martins Lunberjs izcēlās ar precīzu metienu skaitliskajā mazākumā.

Nepilnu minūti vēlāk Norvēģijas izlases labā vārtus guva Matss Roseli Ulsens, taču perioda vidū skaitliskajā vairākumā precīzs bija Roberts Rusēns, gūstot trešos vārtus Zviedrijas valstsvienībai. Norvēģijas izlase vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, kas vainagojās panākumiem, jo divas minūtes pirms pamatlaika beigām Andreāss Martinsens guva vārtus un samazināja starpību līdz minimumam. Tomēr mača galotnē Zviedrijas izlase nosargāja savus vārtus un varēja svinēt uzvaru.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar piecās spēlēs gūtiem 14 punktiem ir Čehija, par trim punktiem mazāk ir Zviedrijai, bet trešā ar deviņiem punktiem četros mačos ir Krievija. Ceturtā ar septiņiem punktiem ir Šveice, kas aizvadījusi četrus mačus. Piecos mačos seši punkti ir Dānijai, bet Norvēģija sakrājusi piecus punktus. Trīs punktus izcīnījusi Latvija, kas par punktu apsteidz savu nākamo pretinieci Kazahstānu.

Tikmēr B apakšgrupas ietvaros Somijas hokejisti ar rezultātu 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) pārspēja Franciju. Otrā perioda sākumā Somijas izlasi vadībā izvirzīja Esa Lindels, gūstot vārtus skaitliskajā vairākumā. Trešdaļas turpinājumā vēl pa reizei ar precīzu metienu izcēlās Aleksandrs Barkovs un 18 gadus vecais Patriks Laine, kuram tie bija jau piektie vārti šajā čempionātā. Francijas izlasei vienīgos vārtus guva Pjērs Eduārs Belemārs, kurš trešā perioda vidū sekmīgi noslēdza lielo skaitlisko vairākumu, francūžiem spēlējot piecatā pret trim pretiniekiem.

B apakšgrupas kopvērtējumā Somija ir līdere ar 15 punktiem piecos mačos, bet Kanāda ir otrā ar 12 punktiem četrās spēlēs. Šīs abas komandas, kuras vēl nav piedzīvojušas zaudējumu, apakšgrupu turnīra noslēdzošajā dienā aizvadīs savstarpējo spēli. Deviņus punktus piecos mačos guvusi ASV, kamēr septiņi punkti ir Vācijai. Tai ar sešiem punktiem seko Slovākija, bet Francijas kontā ir pieci punkti. Trīs punkti ir Baltkrievijas rēķinā, kamēr Ungārija piecos mačos pie punktiem nav tikusi.