Kanādas izlase sestdien Sanktpēterburgā B apakšgrupas spēlē pārliecinoši pieveica Slovākijas valstsvienību un izcīnīja piekto uzvaru piecos mačos Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā. Kanāda uzvaru guva ar rezultātu 5:0 (2:0, 2:0, 1:0).

Pirmajā periodā vārtus guva Morgans Rīlijs un Mets Dušeins. Otrajā trešdaļā skaitliskajā vairākumā precīzs bija Teilors Hols, bet brīdi vēlāk izcēlās Marks Šaiflī. Savukārt trešā perioda vidū piektos vārtus pasaules čempionu labā guva Deriks Brasārs. Kanādas izlases vārtsargs Kems Telbots atvairīja visus 28 pretinieku metienus. Šajā čempionātā Kanādas izlase ir pārliecinoši rezultatīvākā komanda ar 30 gūtiem vārtiem piecos mačos.

Sestdien iepriekš B apakšgrupas ietvaros Ungārijas hokejisti ar rezultātu 5:2 (2:1, 2;1, 1:0) pārspēja Baltkrievijas izlasi, izcīnot pirmo uzvaru pasaules čempionātā augstākajā divīzijā kopš 1939.gada.

B apakšgrupas kopvērtējumā Somijai un Kanādai katrai ir 15 punkti piecos mačos. Šīs abas komandas, kuras vēl nav piedzīvojušas zaudējumu, apakšgrupu turnīra noslēdzošajā dienā aizvadīs savstarpējo spēli. Deviņus punktus guvusi ASV, kamēr septiņi punkti ir Vācijai. Tai ar sešiem punktiem seko Slovākija, bet Francijas kontā ir pieci punkti. Trīs punkti ir Ungārijas un Baltkrievijas rēķinā.

Savukārt Maskava A apakšgrupā Latvijas izlase sestdien ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) pārspēja Kazahstānu, saglabājot vietu augstākajā divīzijā, kuru nāksies atstāt kazahiem. A apakšgrupas dienas pirmajā mačā Zviedrijas hokejisti ar 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) nosargāja uzvaru pār Norvēģiju, savukārt Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase panākumu guva ar rezultātu 5:1 (1:0, 1:0, 3:1).

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar piecās spēlēs gūtiem 14 punktiem ir Čehija, bet tai ar 12 punktiem seko Krievija. Trešā ar 11 punktiem ir Zviedrija, bet ceturtā ar septiņiem punktiem ir Šveice. Pa sešiem punktiem ir Dānijai un Latvijai, bet septīto pozīciju ar pieciem punktiem ieņem Norvēģija. Tikmēr Kazahstāna ar diviem punktiem ir pēdējā un augstāk pakāpties vairs nevar.