Pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā Kanādas hokejisti ceturtdien Sanktpēterburgā ar 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) sagrāva Zviedrijas izlasi, kas otro gadu pēc kārtas palikusi bez medaļām.

Pirmā perioda beigās Kanādas izlasi vadībā izvirzīja Marks Šeifele, bet otrās trešdaļas sākumā pārsvaru dubultoja Mets Dumba, kurš ar precīzu metienu izcēlās skaitliskajā vairākumā. Otrā perioda vidū kanādieši guva divus vārtus ar 11 sekunžu intervālu, pa reizei izceļoties Bredam Maršānam un Maksam Domi. Vēl divus vārtus Kanādas izlase guva trešajā periodā, kad precīzi bija Marks Stouns Deriks Brasārs.

Kanādas izlase sestdien pusfinālā spēkosies ar principiālo pretinieci ASV valstsvienību, kas ceturtdien ceturtdaļfinālā ar 2:1 pēcspēles metienos pārspēja Čehijas hokejistus.

Otrajā pusfinālā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija tiksies ar Somiju, kas šajā līdz šim uzvarējusi visās spēlēs.