Šveice aizraujošā mačā piekāpjas Čehijai un neiekļūst PČ ceturtdaļfinālā

2013.gada pasaules vicečempione Šveices hokeja izlase otrdien nespēja sasniegt Krievijā notiekošo planētas meistarsacīkšu ceturtdaļfinālu.

Šveices izlase otrdien savā noslēdzošajā un izšķirošajā A apakšgrupas mačā spraigā duelī ar 4:5 (1:1, 0:1, 3:3) piekāpās Čehijas valstsvienībai, kas tikmēr izcīnīja pirmo vietu grupā. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Šveicei šajā mačā bija jāizcīna uzvara pamatlaikā. Lai gan spēles 12.minūtē Šveici vadībā izvirzīja Deniss Holenšteins, turpinājums šai vienībai nebija tik sekmīgs, jo līdz trešā perioda sākumam tā nonāca iedzinējos ar 1:3, kā arī pēcāk ar 2:5.

Šveices valstsvienība tā arī nepaguva atspēlēties, lai gan tā to mēģināja izdarīt ar pēdējo piecu minūšu laikā gūtiem diviem vārtiem. Lai gan Šveice 2013.gadā spēlēja pasaules čempionāta finālā, tā jau otro reizi pēdējo trīs gadu laikā nav kvalificējusies turnīra ceturtdaļfinālam. Savukārt šveiciešu neveiksme ceturtdaļfinālu otro reizi vēsturē ļāvusi sasniegt Dānijai.

Tikmēr B apakšgrupas mačā otrdien Slovākija ar 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja ASV izlasi, kas gan tai tik un tā nedeva vietu ceturtdaļfinālā.Uzvaru nesošos vārtus jau papildlaika 59.sekundē guva Marko Dano, taču tie vairs neko neizšķīra.Lai sasniegtu ceturtdaļfinālu, slovākiem šis mačs arī bija jāuzvar pamatlaikā.