Somijas izlase PČ pusfinālā sarūgtina mājinieci Krieviju

Somijas hokeja izlase sestdien pasaules hokeja čempionāta pusfināla spēlē ar rezultātu 3:1 (0:1, 3:0, 0:0) pieveica Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju, sasniedzot zelta medaļu cīņu.

Spēles ievadā pārliecinošāk darbojās krievi, kas arī jau trešajā minūtē atklāja rezultātu – vārtsargs Miko Koskinens atsita ripu vārtu priekšā un Sergejs Širokovs realizēja atkārtotu metienu. Ja pirmās trešdaļas pirmajā pusē dominēja krievi, otrajā pusē jau labāki bija somi, kas savu dominanci pilnībā pierādīja otrajā trešdaļā, kad guva trīs vārtus – divas reizes vairākumā izcēlās Somijas U-20 izlases spēlētājs Sebastians Aho, bet vienreiz Jusi Jokinens.

Spēles beigu daļā krievi centās uzbrukt vairāk, tomēr Somija darbojās ļoti droši un noturēja uzvaru. Līdz ar to Krievijai neizdevās finālu sasniegt trešo gadu pēc kārtas. Pērn Krievija finālā ar 1:6 zaudēja Kanādai, bet 2014.gadā Minskā kļuva par pasaules čempioniem, to izdarot pirmajā sezonā ar Znaroku pie vadības grožiem. Zīmīgi, ka tituls tika izcīnīts tieši pret Somiju, finālā viņus uzvarot ar 5:2. Savukārt Somija čempionu titulu iepriekšējo reizi ieguva 2011.gadā.