Somija ar sausās uzvaras palīdzību iekļūst pusfinālā

Pirmo ceturtdaļfināla spēli pasaules hokeja čempionātā Ķelnē aizvadīja ASV un Somijas valstsvienības. Spraigā cīņā ar 2:0 sauso uzvaru izcīnīja Somijas izlase.

Grupu turnīrā Somija rādīja nepārliecinošu sniegumu, ar 1:5 pat zaudējot Francijai. Tikmēr ASV pēc zaudējuma Vācijai pirmajā spēlē spēja iegūt pirmo vietu grupā.

Jau kopš spēles sākuma abas komandas rādīja kvalitatīvu hokeju. Pirmās trešdaļas vidū lieliska iespēja atklāt rezultātu radās somiem, taču aizsarga raidīta ripa skāra vārtu stabu. Trešdaļas beigu daļā Somijai bija iespēja realizēt izgājienu pret vārtsargu, tomēr ASV vārtsargs Džimijs Hovards liedza ripai šķērsot sarkano līniju. Lai gan somiem bija iespēja spēlēt vairākumā, metienu attiecība pēc pirmās trešdaļas bija par labu ASV izlasei – 8:6.

Otrās trešdaļas sākumā vairākumu izdevās izmantot Mikko Rantanenam-1:0 somu labā. Somu uzbrucējs vārtu priekšā spēja pārspēt ASV vārtsargu pēc Mati Saivinainena raidītās ripas vārtu virzienā.  Izmantojot pretuzbrukumu, trešajā trešdaļā Jonass Kempaneinens dubultoja pārsvaru Somijai-2:0. Juhmati Altonens izmantoja ASV aizsarga kļūdu un savstarpējā saspēlē somi realizēja tiem sniegto iespēju. Amerikāņi nespēja glābt situāciju, līdz ar to somi iekļūst pusfinālā. Tajā Somijai būs jācīnās ar Zviedrijas un Šveices spēles uzvarētājiem.