Setsdien PČ hokejā pusfināli – Somija pret Krieviju un Kanāda pret ASV

Krievijā notiekošajā pasaules hokeja čempionātā šodien Maskavā VTB ledus pilī tiek aizvadītas abas pusfināla cīņas. Vispirms plkst.16.15 laukumā dosies Somijas un Krievijas izlases. Savukārt plkst.20.15 spēkus samēros Kanādas un ASV valstsvienības.

Somijas – Krievijas spēli tiešraidē translēs televīzijas kanāli TV3, Re:TV un portāls Skaties.lv. Kanādas un ASV mačam tiešraidē varēs sekot līdzi televīzijas kanālā TV6 un portālā Skaties.lv.

Somijas izlase ir vienīgā, kura šajā čempionātā vēl nav zaudējusi, jo tā uzvarēja visos septiņos B apakšgrupas mačos, savukārt ceturtdaļfinālā ar 5:1 uzveica Dānijas izlasi. Kari Jalonena trenētajā Somijas izlasē ir sapulcināti pieredzējuši, kā arī gados jauni un ambiciozi spēlētāji. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ir tikai 18 gadus vecais Patriks Laine, kurš astoņos mačos ir guvis septiņus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles, kamēr Mikaels Granlunds ir izcēlies ar četriem vārtiem un septiņām piespēlēm. Laine šosezon kļuva arī par junioru U-20 pasaules čempionu un viņam tiek prognozēts otrais numurs šīs gada NHL draftā.

Tikmēr Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase turnīru sāka ar zaudējumu 0:3 pret Čehiju, kam sekojušas septiņas uzvaras pēc kārtas, tostarp ar 4:0 pret latviju A apakšgrupas trešajā kārtā. Krievijas hokejisti ceturtdaļfinālā ar 4:1 uzvarēja Vāciju un ir apņēmības pilni trešo gadu pēc kārtas iekļūt finālā, par mērķi izvirzot zelta medaļu izcīnīšanu.

Krievijas izlases uzbrukuma spēku veido trīs hokejisti – Vadims Šipačovs, Artemijs Panarins un Jevgeņijs Dadonovs, kuri trijatā ir nopelnījuši 39 rezultativitātes punktus. Šipačovs ar pieciem precīziem metieniem un 11 piespēlēm ir čempionāta rezultatīvākais spēlētājs, kamēr Panarinam un Dadonovam ir attiecīgi par četriem un pieciem punktiem mazāk.

Krievijas izlase ir vienīgā no A apakšgrupas vienībām, kura iekļuva pusfinālā, jo Čehija, Zviedrija un Dānija nepārvarēja ceturtdaļfināla slieksni.

Pērn Krievija finālā ar 1:6 zaudēja Kanādai, bet 2014.gadā Minskā kļuva par pasaules čempioniem, to izdarot pirmajā sezonā ar Znaroku pie vadības grožiem. Zīmīgi, ka tituls tika izcīnīts tieši pret Somiju, finālā viņus uzvarot ar 5:2.

Kanādas izlase pusfinālā pret ASV lūkos otro gadu pēc kārtas tikt finālā. Kanādieši pagaidām ir piedzīvojuši vienu zaudējumu, kad B apakšgrupas pēdējā cīņā ar 0:4 zaudēja Somijai. Savukārt ceturtdaļfinālā hokeja dzimtenes pārstāvji ar 6:0 sagrāva Zviedriju. Tikmēr ASV apakšgrupu turnīrā uzvarēja vien trīs mačos no septiņiem, piedzīvojot zaudējumus pret potenciāli vājākiem pretiniekiem Slovākiju un Vāciju, taču grupā ieņēma ceturto vietu, bet ceturtdaļfinālā ar 2:1 pēcspēles metienos pārspēja Čehiju. Pērn un arī 2013.gadā pasaules čempionātos ASV izlase izcīnīja bronzas medaļas.

Kanādas izlases rezultatīvākie spēlētāji ir Deriks Brasārs un Marks Stouns, kuri nopelnījuši pa desmit rezultativitātes punktiem katrs, savukārt amerikāņiem visspilgtāk izcēlies 18 gadus vecais Ostons Metjūzs, kurš ir guvis piecus vārtus un trīs reizes asistējis partneriem. Ceturtdaļfinālā pret Čehiju Metjūzs, kuram paredz pirmo numuru šī gada NHL draftā, pamatlaikā panāca izlīdzinājumu, bet pēc tam realizēja arī uzvaru nesošo bullīti.