Par vietu pusfinālā Somija pret mājinieci Čehiju

Pēdējā ceturtdaļfinālā Prāgā plkst. 21.15 sāksies mačs starp mājiniekiem čehiem un Somijas valstsvienību. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāls Viasat Sport Baltic.

Čehija ar izcīnītajiem 15 punktiem A apakšgrupā ierindojās trešajā vietā, tikmēr somi iekrāja par vienu punktu vairāk un B apakšgrupā bija otrā labākā komanda.

Abas komandas pasaules čempionāta apakšgrupu pēdējos mačus noslēdza ar uzvarām pēcspēles metienu sērijās. Čehijas hokejisti A apakšgrupas noslēdzošajā mačā pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 pārspēja Šveici. Tikmēr somi pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārspēja Krieviju.

Somijas izlases sastāvā lielisku turnīru aizvada tās vārtsargs Peka Rinne, kurš trijās no sešām apakšgrupu cīņām palika nepārspēts. Tāpat somu vārtsargam izdevās uzstādīt jaunu čempionāta rekordu, neielaižot ripu savos vārtos 237 minūtes un piecas sekundes.

Pasaules čempionāts pēc 11 gadu pārtraukuma atgriezies Čehijā. 2004. gadā turnīrā, kas arī norisinājās Prāgā un Ostravā, triumfēja Kanādas hokejisti, kuri finālmačā ar 5:3 pārspēja zviedrus.