Latvijas pretinieču duelī Čehijas izlase pārbaudes spēlē revanšejas Šveicei

Latvijas hokeja izlases gaidāmā pasaules čempionāta pretinieču duelī Čehijas valstsvienība piektdien viesos Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros ar 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Šveici.

Pirmā perioda vidū Čehijas izlasi vadībā izvirzīja Petrs Holiks, kurš guva vārtus skaitliskajā vairākumā. Neizšķirtu šveiciešiem izdevās panākt trešā perioda ievadā, kad ar precīzu metienu izcēlās aizsargs Felisjēns Duboī. Čehiem uzvaras vārtus mača pagarinājumā guva Tomašs Vinkours, savukārt vārtsargs Pavels Francūzs atvairīja 52 šveiciešu metienus.

Šveices izlase izdarīja teju divas reizes vairāk metienu pa pretinieku vārtiem nekā čehi, taču šveicieši nespēja izmantot nevienu no septiņām skaitliskā vairākuma iespējām. Trešdien abu komandu duelī Šveice uzvarēja ar 3:2.

Savukārt piektdien citā mačā Norvēģijas hokejisti, kas arī būs Latvijas izlases pretinieki pasaules čempionātā, savā laukumā ar 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) zaudēja Somijas valstsvienībai. Tikmēr Francijas hokejisti mājās ar 2:5 (1:0, 0:2, 1:3) zaudēja Dānijas izlasei, kas pasaules čempionātā arī spēlēs vienā grupā ar Latvijas valstsvienību. Dānijas izlases rindās ar vārtu guvumu un trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Matiass Bau Hansens.