Latvijas izlases nākamā pretiniece Vācija pārbaudes spēlē pieveic Zviedriju

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas vīriešu hokeja izlases pārbaudes spēļu nākamā pretiniece Vācija svētdien savā laukumā Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā ar 3:2 (0:2, 0:0, 2:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos pārspēja Zviedriju.

Mača pirmajā periodā Zviedrijas izlases labā divus vārtus guva Fīlips Sandbergs, izvirzot savu komandu 2:0 vadībā. Trešā perioda otrajā minūtē Žeroms Flāke guva pirmos vārtus Vācijas izlases labā, bet trešdaļas vidū neizšķirtu panāca Markuss Kinks. Savukārt pēcspēles metienu sērijā Vācijas izlases labā uzvaru nesošo “bullīti” realizēja Marsels Gočs. Sestdien abu komandu duelis noslēdzās ar 3:1 par labu Zviedrijas hokejistiem.

Vācijas izlasei joprojām palīdz arī Fēlikss Šics, kurš šo sezonu iesāka Latvijas vienībā Rīgas Dinamo. Šīs nedēļas nogalē piektdien un sestdien Latvijas hokeja valstsvienība Arēnā Rīga spēkosies ar Vācijas izlasi, savukārt Zviedrija būs viena no Latvijas hokejistu pretiniecēm pasaules čempionātā.

Svētdien citā mačā Dānijas izlase, kas arī būs Latvijas pretiniece pasaules čempionātā, ar 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) viesos pārspēja Francijas valstsvienību. Uzvarētājiem ar vārtu guvumu izcēlās Matiass Froms un Tomass Spellings. Savukārt vēl viena Latvijas izlases pasaules čempionāta pretiniece Norvēģijas valstsvienība savā laukumā ar 1:5 (0:3, 1:1, 0:1) zaudēja Somijas hokejistiem.

Norvēģijas izlases labā vienīgos vārtus guva Kens Andrē Ulimbs, savukārt Somijas valstsvienības rindās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli izcēlās Tomi Salinens. EHC turnīra tabulā pēc četrām aizvadītām spēļu kārtām ar četrām uzvarām un 12 punktiem līdere ir Somijas izlase, kurai ar desmit punktiem seko Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase.

Baltkrievijai ir deviņi punkti, par vienu punktu mazāk iekrājusi Čehija un Latvija, ar septiņiem punktiem seko Zviedrija un Šveice, bet Dānijai ir seši punkti. Vācija ar diviem punktiem ir devītā, bet pa punktam izcīnījusi Norvēģija, Francija un Slovākija.