Krievija pārspēj ASV un Pasaules čempionāta finālā pievienojas Kanādai

Krievijas hokeja izlase, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, sestdien Čehijā notiekošā pasaules čempionāta pusfinālā trešajā trešdaļā salauza ASV pretestību un sasniedza turnīra finālu. Krievija šajā mačā bija pārāka ar 4:0, tādejādi tā kļuvusi par Kanādas pretinieci svētdien gaidāmajā pasaules čempionātā.

Pirmajās divās trešdaļās nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus, taču lieliski Krievijas valstsvienības vārtos spēlēja vārtsargs Sergejs Bobrovskis, vairākas reizes glābjot komandu no vārtu zaudējuma.

Krievija šajā mačā demonstrēja diezgan neizteiksmīgu sniegumu, taču tai izdevās panākt lūzumu 48.minūtē, kad ar skaistu metienu vārtu devītniekā izcēlās Sergejs Mozjakins, tādejādi atklājot spēles rezultātu. Jau pēc trim minūtēm krievi panāca 2:0, kad ar savā pirmajā šī turnīra spēlē izcēlās nupat no Nacionālās Hokeja līgas atbraukušais Aleksandrs Ovečkins, bet 56.minūtē Vadims Šipačovs panāca jau 3:0.

ASV savlaicīgi nolēma nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Noslēdzošajās minūtēs amerikāņiem izdevās kontrolēt ripu pretinieku aizsardzības zonā, taču vārtus gūt viņiem neizdevās, bet mazāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Krievijai izdevās tikt pie ripas, kas Jevgēņijam Malkinam pēc Ovečkina piespēles ļāva panākt 4:0.

Līdz ar to Krievijai pasaules čempionāta finālu izdevies sasniegt otro reizi pēc kārtas un trešo pēdējos četros gados. Pēdējos divos gadījumos, kad krievi spēlējuši finālā, viņiem izdevies izcīnīt zeltu.