Krievija pārliecinoši tiek galā ar Zviedriju, Somija ”izskolo” Kanādu

Krievijas un Somijas hokeja izlases otrdien izcīnīja uzvaras pasaules čempionāta grupu turnīra noslēdzošajos mačos, noskaidrojot visus ceturtdaļfināla pārus.

Ceturtdien gaidāmajos ceturtdaļfināla mačos Somija tiksies ar Kanādu, Čehija ar ASV, Krievija spēlēs pret Vāciju, bet Zviedrija spēkosies ar Kanādu. Izšķirošajā mačā par pirmo vietu B apakšgrupā otrdien Somija ar 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) sagrāva Kanādu, kas zaudēja pirmos punktus turnīrā. Uzvarētājiem pa reizei izcēlās Tomijs Kivisto, Leo Komarovs, Mika Pierele un Jarno Koskiranta. Pirms šī mača abām komandām bija pa sešām uzvarām sešos mačos un tagad tās noskaidroja apakšgrupas uzvarētāju.

Somija pātrauc Kanādas uzvaras sēriju

B apakšgrupā ar 21 punktu septiņās spēlēs triumfēja Somija, kurai ar 18 punktiem sekoja Kanāda. Tikmēr trešā ar 13 punktiem septiņās spēlēs palika Vācija, bet par trim punktiem mazāk iekrāja ASV. Piektā ar astoņiem punktiem bija Slovākija, pie sešiem punktiem tika Francija, bet trīs punktus ieguva Ungārija.

Tikmēr noslēdzošajā A apakšgrupas spēlēs Krievija ar 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) pieveica Zviedriju. Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajiem mājiniekiem pa vieniem vārtiem iemeta Jevgēņijs Dadonovs, Artēmijs Panarins, Pāvels Dacjuks un Romāns Ļubimovs, bet zviedriem vairākumu realizēja Matīass Ēkholms.

A apakšgrupas kopvērtējumā Čehija septiņās spēlēs ieguva 18 punktus un izcīnīja pirmo vietu. Pie 18 punktiem tika arī Krievija, bet 13 punktus iekrāja Zviedrija. Dānija ieguva ceturto vietu ar 11 punktiem, tai ar astoņiem punktiem sekoja Norvēģija un Šveice, Latvijas izlase septiņos mačos ieguva sešus punktus, bet kopvērtējumu ar diviem punktiem noslēdza Kazahstāna.