Kazahstānas hokejisti “bullīšos” negaidīti pārspēj Šveici

Pie negaidītas uzvaras savā Krievijā notiekošā pasaules čempionāta pirmajā mačā sestdien tika Kazahstānas hokeja izlase, kas pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) pārspēja Šveici.

Uzvaras bullīti Kazahstānai šajā mačā guva naturalizētais kanādietis Naidžels Douss. Jau dueļa desmitajā minūtē Dousam bija iespēja atklāt rezultātu, taču viņš nespēja realizēt soda metienu.

Savukārt 15.minūtē rezultātu atklāja Šveice, kad izcēlās Samels Valcers, bet 31.minūtē rupju kļūdu pieļāva šveiciešu vārtsargs Reto Berra, kurš ielaida Romāna Savčenko mesto ripu no centra. Tobrīd Kazahstāna spēlēja mazākumā.

Savukārt 51.minūtē Romāns Starčenko vadībā ar 2:1 jau izvirzīja Kazahstānu, bet pusotru minūti vēlāk pēc kazahu vārtsarga Vitālija Koļesņika kļūdas Šveice izlīdzināja rezultātu uz tablo – vārus guva Deniss Holenšteins. Pamatlaika turpinājumā neviena no komandām vārtus vairs neguva, turklāt vienības to nepaveica arī pagarinājumā, tāpēc dueļa liktenis tika izšķirts pēcspēles metienu sērijā. Tajā uzvaras bullīti kazahiem iemeta Douss.

Kazahstānas izlasē šajā pasaules čempionātā debitē trīs Kontinentālās hokeja līgas komandas Astanas Baris leģionāri, jo kanādieši Douss un Dastins Boids, kā arī amerikānis Brendons Bočenskis ir ieguvuši šīs valsts pilsonību. Tikmēr cits naturalizētais kanādietis Kevins Dalmens pāris nedēļas pirms planētas meistarsacīkstēm pameta Kazahstānas nometni.