Kārtējā Latvijas–Šveices trillerī Daugaviņš atnes uzvaru mūsējiem

1 komentārs

Latvijas hokeja izlase Čehijā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas ceturtās kārtas mačā papildlaikā ar 2:1 izrāva uzvaru pār Šveices valstsvienību. Latvijas labā vārtus guva Andris Džeriņš un Kaspars Daugaviņš, savukārt Šveicei vienus vārtus guva Matiass Bībers.

Jau spēles otrajā minūtē Šveices hokejists Damjēns Bruners veica bīstamu izgājienu uz Latvijas izlases sargātajiem vārtiem, tomēr tajos veiksmīgi spēlēja Edgars Masaļskis. Pēc četrām spēlētām minūtēm noraidījumu par augstu paceltu nūju uz divām minūtēm nopelnīja Džeriņš, taču skaitlisko vairākumu Šveices spēlētāji neizmantoja, lai gan vārtu gūšanas iespēju viņiem netrūka.

Vēl pēc divām minūtēm noraidīts tika šveicietis Timo Helblings, taču arī Latvija neizmantoja iespēju gūt vārtus, spēlējot nevienādos sastāvos. Perioda desmitajā minūtē par pretinieka bloķēšanu uz divām minūtēm tika noraidīts Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš. Taču arī to skaitlisko vairākumu Šveices hokejisti neizmantoja. Turpinājumā abas komandas aizvadīja sīvu cīņu, bet vairāk bīstamu momentu bija tieši pie Masaļska sargātajiem vārtiem, tomēr vārti gūti netika.

Otrā perioda sākumā Džeriņš izpildīja ļoti spēcīgu metienu uz Šveices vārtiem, taču trāpīja pa pretinieku vārtsarga ķiveri. Tomēr viņa centieni drīz vien atmaksājās, kad pēc veiksmīga izgājiena divi pret vienu trešdaļas ceturtajā minūtē Džeriņš guva savus pirmos vārtus pasaules čempionātos un atklāja šī mača rezultātu, izvirzot Latviju vadībā ar 1:0.

Pēc zaudētajiem vārtiem šveicieši sāka uzbrukt daudz aktīvāk, piespiežot Latvijas hokejistus kļūdīties un pārkāpt noteikumus. Trešdaļas septītajā minūtē uz divām minūtēm noraidīts par pretinieka klupināšanu tika Lauris Dārziņš, bet desmitajā minūtē uz noraidīto soliņu devās Krišjānis Rēdlihs. Tiesa, pēc labas Latvijas spēlētāju darbības aizsardzībā un teicamas Masaļska spēles vārtos, Šveices izlasei neizdevās gūt vārtus vairākumā.

Latvijas spēlētāji uzreiz pēc pēdējā mazākuma izciešanas ļoti ilgi spēlēja Šveices aizsardzības zonā, taču savus momentus realizēt neizdevās. Četras minūtes līdz perioda beigām divi šveiciešu uzbrucēji izgāja pret vienu pašu atstāto Masaļski, taču vārtu guvumu ar noteikumu pārkāpumu apturēja Oskars Cibuļskis, kurš uz divām minūtēm devās uz noraidīto spēlētāju soliņu. Taču arī to mazākumu Latvijas izlase izturēja. Pēdējās desmit sekundēs latviešiem bija vēl viena laba iespēja gūt vārtus, izejot divatā pret vienu aizsargu, taču to neizdevās realizēt.

Pirmajās trešā perioda minūtēs Latvijas hokejisti nemazināja spēles ritmu un turpināja aktīvi uzbrukt uz Šveices vārtiem. Tad sāpīgu triecienu ar ripu pa seju saņēma Kristaps Sotnieks, taču viņš varēja turpināt spēli. Šīs trešdaļas otrajā minūtē skaitlisko vairākumu nopelnīja Latvijas hokejisti, taču arī šoreiz, spēlējot nevienādos sastāvos, nespēja mainīt spēles rezultātu.

Perioda vidū spēles temps mazliet norima. Pēc tam komandas atkal izveidoja bīstamus momentus pie abu izlašu sargātajiem vārtiem. Veiksmīgi spēlēja arī Latvijas valstsvienības ceturtais uzbrucēju virknējums, kas ilgāku laiku pavadīja Šveices aizsardzības zonā. Turpinājumā spēles temps atkal palielinājās, vairākkārt izdarot bīstamus metienus kā latviešiem, tā arī šveiciešiem. Tomēr abu komandu vārtsargi demonstrēja lielisku sniegumu, neļaujot ripai ieslīdēt viņu vārtos.

Spēles pamatlaika pēdējās sešās minūtēs Latvijas komanda vairāk aizsargājās un nesteidzās uzbrukt, cenšoties noturēt rezultātu. Šveicieši tikmēr turpināja ļoti bīstami mest pa Masaļska vārtiem, kā rezultātā viņu centieni arī atmaksājās, jo pusotru minūti līdz spēles pamatlaika beigām neizšķirtu panāca Matiass Bībers.

Minūti līdz spēles pamatlaika beigām latvieši atkal nonāca vairākumā, taču to realizēt neizdevās.

Pirmajā papildlaika minūtē Latvija turpināja spēlēt vairākumā. Tā laikā latviešu hokejisti izdarīja vairākus bīstamus metienus pa Šveices vārtiem, vienreiz trāpot pa vārtu stabu, viena hokejista pārsvaru tomēr nerealizējot. Taču jau otrajā papildlaika minūtē pēc veiksmīga izgājiena divi pret vienu no Laura Dārziņa piespēles vārtus guva Daugaviņš.