Kanāda tiek galā ar Latvijas izlases pāridarītāju Vāciju

Parīzē un Ķelnē notiekošajā pasaules čempionātā tika aizvadīti atlikušie divi ceturtdaļfināla mači. Ķelnē viena no čempionāta galvenajām favorītēm Kanādas izlase ar 2:1 (1:0;1:1;0:1) pārspēja Vāciju.

Ka to varēja arī paredzēt, jau ar pirmajām minūtēm milzīgs pārsvars piederēja kanādiešiem. Pirmā periodā lielāko daļu mājinieki spēja veiksmīgi neitralizēt bīstamos momentus pie saviem vārtiem. Trešdaļas beigu pusē sekoja noraidījums Vācijas izlases rindās. Kanādieši piespieda pretiniekus tuvu vārtiem un pēc piespēles no aizvārtes šā mačā rezultātu atklāja Marks Šeifele.

Otrajās 20 minūtēs kanādieši turpināja apšaudīt Vācijas cietoksni, taču arī šoreiz vārtus izdevās gūt tikai periodā izskaņā. Sekoja metiens pa vārtiem, un pirmais pie vārtsarga atsistās ripas nokļuva Džefs Skiners, dubultojot ziemeļamerikāņu pārsvaru. Pēdējā periodā mājinieki spēja atjaunot intrigu spēlē. Janniks Zaidenbergs izlauzās vienatnē pret vārtsargu, samazinot vārtu starpību līdz minimumam. Spēles izskaņā vācieši nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr Kanāda spēja noturēt vienu vārtu pārsvaru.
Pusfinālā, 20. maijā, Kanādai pretī stāsies Krievijas izlase, kas šodien ar 3:0 pārliecinoši pieveica Čehiju. Savukārt otrajā pusfinālā mūs sagaida skandināvu duelis – Zviedrija pret Somiju.