Jāgrs 43 gadu vecumā kļuvis par pasaules čempionāta vērtīgāko hokejistu

Par Čehijā aizvadītā pasaules čempionāta vērtīgāko hokejistu nosaukts 43 gadus vecais čehs Jaromirs Jāgrs, informē sacensību rīkotāji.

Par pasaules čempioni pirmo reizi kopš 2007. gada svētdien kļuva Kanāda, kas finālā ar 6:1 apspēlēja pērn turnīrā uzvarējušo Krieviju, ko vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Tikmēr trešo vietu izcīnīja ASV, kas bronzas mačā ar 3:0 apspēlēja mājinieci Čehiju.

Tomēr par šā turnīra vērtīgāko hokejistu nosaukts Jāgrs, kurš paziņojis par karjeras beigām valstsvienībā.

Tieši Jāgrs ar diviem gūtiem vārtiem palīdzēja Čehijai ceturtdaļfinālā pieveikt Somiju un ieveda mājiniekus pusfinālā. Šā turnīra gaitā pieredzējušais čehs desmit maču laikā guva sešus vārtus un veica trīs rezultatīvas piespēles. Turnīra vērtīgāko hokejisti izraudzījās mediju pārstāvji, kamēr par sacensību labāko aizsargu nosaukts kanādietis Brents Bērnss, bet par labāko uzbrucēju – viņa tautietis Džeisons Speca, kurš ar sešiem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija turnīra rezultatīvākais hokejists.

Turnīra labākā vārtsarga gods tika somam Pekam Rinnem, kurš šajā pasaules čempionātā uzstādīja jaunu turnīra rekordu, pamanoties savos vārtos neielaist ripu 237 minūtes un piecas sekundes.

Savukārt mediju noteiktajā pasaules čempionāta simboliskajā izlasē bez Bērnsa, Specas un Jāgra iekļauts arī 21 gadu vecais amerikāņu vārtsargs Konors Helebaks, kā arī zviedru aizsargs Olivers Ekmans-Larsons, kurš ar diviem vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm bija turnīra rezultatīvākais hokejists savā pozīcijā. Tāpat vieta čempionāta simboliskajā pieciniekā atradās kanādiešu uzbrucējam Teiloram Halam, kurš turnīra laikā guva septiņus vārtus un veica piecas rezultatīvas piespēles.