IIHF prezidents Fāzels: Krievija ir pasaules čempionāta galvenā favorīte

Skaties Latvijas izlases spēļu tiešraides!

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase ir galvenā favorīte uz uzvaru savās mājās notiekošajā pasaules čempionātā, uzskata Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels.

Apakšgrupu turnīra noslēdzošajā mačā otrdien Krievijas izlase ar rezultātu 4:1 apspēlēja Zviedriju, kas ļāva A apakšgrupā gūt otro vietu. Ceturtdien gaidāmajā ceturtdaļfinālā mājinieki spēkosies ar Vāciju.

“Domāju, tagad var drosmīgi teikt, ka Krievija ir pasaules čempionāta galvenā favorīte. Tā vairs nav grupa hokejistu, bet gan īsta komanda,” aģentūrai TASS paudis Fāzels. “Domāju, Krievija par tādu kļuva pēc spēles ar Latviju, bet duelis ar Zviedriju, ko Krievija uzvarēja ļoti pārliecinoši, to tikai apstiprināja. Tāpat Krievijas izlasi nopietni pastiprināja Aleksandra Ovečkina un Jevgēņija Kuzņecova atbraukšana.”

“Mačs ar Vāciju nebūs viegls. Vācieši čempionātā ir pārsteiguši, viņiem ir cieta izlase. Tomēr favorīte šajā ceturtdaļfināla pārī būs Krievija,” teica IIHF vadītājs. Krievijas izlase Znaroka un Vītoliņa vadībā triumfēja 2014.gada pasaules čempionātā, bet pērn finālā piekāpās Kanādai.

Savukārt Vācija ceturtdaļfinālā spēlēs pēc piecu gadu pārtraukuma. 2011.gadā Vācija izcīnīja septīto vietu, bet vēl gadu pirms tam savu skatītāju priekšā aizkļuva līdz pusfinālam, finišējot ceturtā, kas ir izlases labākais sasniegums kopš 1953.gada. Šajā rudenī Vācijas izlase būs Latvijas galvenā konkurente olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Citos ceturtdaļfināla mačos Somija tiksies ar Kanādu, Čehija ar ASV, bet Zviedrija spēkosies ar Kanādu.