Divi Jāgra vārti ieved mājinieci Čehiju pasaules čempionāta pusfinālā

Divi leģendārā Jaromira Jāgra gūtie vārti ceturtdien ieveda mājinieci Čehiju pasaules hokeja čempionāta pusfinālā. Noslēdzošajā ceturtdaļfināla mačā Čehijas hokejisti Prāgā ar 5:3 pieveica Somiju.

Čehs Jans Kovāržs kļuva par pirmo vārtu autoru šajā mačā, ripu somu vārtos raidot devītajā minūtē, taču neilgi pirms pirmā pārtraukuma Somija tomēr panāca izlīdzinājumu, kad izcēlās Tuomo Rūtu.

Otrās trešdaļas sākumā Somijai jau izdevās pārņemt vadību, kad vārtus guva Jusi Jokinens, taču 34. minūtē Jāgrs panāca izlīdzinājumu.

Neilgu brīdi vēlāk savus otros vārtus cīņā guva Kovāržs, vadībā atkal izvirzot mājiniekus, bet nepilnas piecas minūtes pēc trešās trešdaļas sākuma Somijas izlases hokejists Aleksandrs Barkovs vēlreiz līdzsvaroja rezultātu uz tablo.

Lai gan šķita, ka cīņa turpināsies pagarinājumā, Čehija pamanījās izraut uzvaru, kad 56. minūtē otro reizi šajā spēlē precīzs izrādījās Jāgrs.

Dueļa izskaņā Somija nomainīja vārtsargu Peku Rinni pret sesto laukuma spēlētāju, taču šai komandai izlīdzināt rezultātu neizdevās, turklāt 23 sekundes līdz pamatlaika beigām Vladimirs Sobotka raidīja arī piekto ripu tukšos somu vārtos. Tas Čehijai ļāva sasniegt pusfinālu, kur tā tiksies ar Kanādu.