Čehijas un Somijas hokeja izlases pirmdien izcīna uzvaras

Čehijas izlase A grupas augšgala komandu duelī atguvās no neveiksmīga pirmā perioda un ar 4:2 (0:2, 3:0, 1:0) pārspēja Zviedriju.

Pirmajā trešdaļā Čehija demonstrēja ļoti nepārliecinošu hokeju un ielaida divus vārtus, kad izcēlās Roberts Rusēns un Martins Lunbergs. Tomēr mača turpinājumā tā ievērojami uzlaboja savu sniegumu – vispirms Davids Pastrņāks un Jans Kovāržs panāca izlīdzinājumu, bet otrās trešdaļas beigās, spēlējot mazākumā, Mihals Birners jau deva vadību Čehijai.

Trešajā trešdaļā Birners panāca arī 4:2, kas Zviedrijai pēdējās piecas pamatlaika minūtes lika darboties bez vārtsarga, tomēr rezultāts šajā laikā tā arī nemainījās. Šajā mačā divi vārti tika gūti mazākumā, jo līdzīgi izcēlās arī Lunbergs.

B grupas vadošo vienību mačā Somija ar 3:2 (2:1, 0:0, 1:1) pieveica ASV. Mača ievadā Somiju ar 2:0 vadībā izvirzīja Miko Koivu un Anti Pilstrēms. Drīz vien Frenks Vatrano vienus vārtus atguva, bet trešās trešdaļas ievadā Konors Mērfijs panāca izlīdzinājumu. Tiesa, trešās trešdaļas piektajā minūtē Leo Komarovs iemeta uzvaras vārtus Somijai un palīdzēja savai komandai gūt trešo uzvaru trijos mačos.

B apakšgrupā līderes ar trim uzvarām trijos mačos ir Kanāda un Somija, kuras guvušas deviņus punktus. Šīm vienībām ar sešiem punktiem divos mačos seko Slovākija, ASV ir trīs punkti, Francijai divi un Vācijai viens punkts, bet Ungārija un Baltkrievija ir bez punktiem.