Čehijas izlasei grūta uzvara pret Kazahstānu

Čehijas hokeja izlase Krievijā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) mačā piektdien uzvarēja Kazahstānu, ar kuru sestdien spēkosies Latvija, kamēr ASV pieveica Ungāriju.

Maskavā notiekošā A apakšgrupas turnīra spēlē čehi uzvarēja ar rezultātu 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Ar diviem gūtiem vārtiem uzvarētāju labā izcēlās Tomāšs Plekanecs, kurš tikpat ripu iemeta arī Latvijas izlases vārtos, kad čehi sestdien uzvarēja ar 4:3.

Pirmajā periodā liels pārsvars piederēja Čehijas izlasei, un septītajā minūtē arī izdevās atklāt rezultātu, kad Plekanecs bija pirmais pie ripas vārtu priekšā. Turpinājumā Latvijas izlases pāridarītājs guva vārtus arī trešās trešdaļas sākumā, panākot 2:0.

Neskatoties uz čehu pārsvaru, četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Kazahstānas naturalizētais kanādietis Naidžels Douss vienus vārtus atguva. Mēģinot panākt neizšķirtu, trešā perioda priekšpēdējā minūtē kazahi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet Roberts Kousals raidīja ripu tukšos vārtos un panāca 3:1 Čehijas labā.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar piecās spēlēs gūtiem 14 punktiem ir Čehija, bet tai ar deviņiem punktiem seko četrus mačus aizvadījusī Krievija. Trešā ar astoņiem punktiem ir Zviedrija, bet ceturtā ar septiņiem punktiem ir Šveice. Piekto pozīciju ar pieciem punktiem ieņem Norvēģija, četrus punktus guvusi Dānija, kamēr pa diviem punktiem ir Latvijai un Kazahstānai.

Savukārt Sanktpēterburgā notiekošā B apakšgrupas turnīra mačā ASV ar 5:1 (0:0, 3:0, 2:1) uzveica Ungāriju.Pirmajā trešdaļā ungāri spēja turēties pretī amerikāņu pārspēkam. Kaut metienu attiecība bija 15:1, rezultāts saglabājās 0:0. Tomēr otrajā periodā ASV desmit minūšu laikā guva trīs vārtus. Vispirms precīzs bija Niks Folinjo, pēc tam vārtus guva Vensāns Hinostroza, bet trešo reizi ripu ungāru vārtos raidīja Dilans Larkins.

Trešajā trešdaļā amerikāņi pievienoja vēl pa diviem gūtiem vārtiem, kad precīzi bija Folinjo un Konors Mērfijs. Tiesa, divas minūtes pirms pamatlaika beigām Ištvāns Sofrons guva goda vārtus Ungārijas izlases labā. ASV hokejisti šajā spēlē izdarīja 37 metienus pa Ungārijas izlases vārtiem, kamēr ungāri atbildēja vien ar astoņiem raidījumiem.