Merzļikina Lugano Špenglera kausa finālā piekāpjas Kanādas komandai

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins un viņa pārstāvētā Šveices komanda Lugano ceturtdien piedzīvoja zaudējumu prestižās Špenglera kausa izcīņas titula mačā, ar 1:4 piekāpjoties Kanādas komandai. Savukārt Latvijas aizsargs Artūrs Kulda iekļauts sacensību simboliskajā izlasē

Pirmā vadībā izvirzījās Lugano komanda, tomēr spēles vidū Kanāda jau bija priekšā ar 3:1. Kaut šveicieši vēl panāca izlīdzinājumu 3:3, uzvaras vārtus 49.minūtē iemeta Mets d’Agostīni. Merzļikins vārtus sargāja visu maču.

Foto

Kāds Latvijas hokejists finālā spēlēja ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā. Kanāda turnīrā iepriekšējo reizi uzvarēja 2012.gadā, bet kopā tā titulu ieguvusi 13 reizes.

Kā ziņots, trešdien pusfinālā Merzļikins nostāvēja sausā un Lugano ar 3:0 pārspēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Jekaterinburgas Avtomobilist, bet Kanādas komanda cīņā par vietu finālā ar 6:5 pārspēja turnīra saimnieci Davos.

Turnīrā piedalījās arī Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā KHL vienība Helsinku Jokerit no Somijas, kas otrdien ceturtdaļfinālā ar 4:5 pagarinājumā piekāpās Davos.

Tieši Kulda bija vienīgais Jokerit hokejists, kurš ceturtdien tika iekļauts sacensību simboliskajā izlasē.

Pirms tam grupu turnīrā Lugano un Jokerit spēlēja vienā apakšgrupā – Lugano izcīnīja pirmo vietu un pusfinālu sasniedza automātiski, bet Jokerit vienība palika otrā starp trim komandām.

Pērn Špenglera kausu ieguva Ženēvas Servette, turnīrā triumfējot otro gadu pēc kārtas. Šveices klubs finālā ar 3:0 pieveica Krievijas klubu Ufas Salavat Julajev, kurā toreiz spēlēja arī Kulda. Līdz ar to Latvijas aizsargs prestižajā Špenglera kausā piedalījās otro gadu pēc kārtas.