Makdeivids nodrošina Oilers uzvaru pār Girgensona Sabres

Pagājušā gada Nacionālās hokeja līgas drafta pirmais numurs Konors Makdeivids otrdien viesos guva divus vārtus, nodrošinot Edmontonas Oilers vienības panākumu viesos ar 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā pret Latvijas hokejista Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo Sabres komandu.

NHL jaunā zvaigzne Makdeivids jau spēles 22.sekundē atklāja rezultātu, savukārt minūti un 12 sekundes pirms pagarinājuma beigām viņš nodrošināja Edmontonas klubam uzvaru. Sabres trešā perioda vidū pēc Kela O’Reilija metiena panāca izlīdzinājumu, taču tikt pie panākuma Bufalo komanda nespēja, piedzīvojot otro zaudējumu pēc kārtas un ceturto pēdējos piecos mačos.

Girgensons otro spēli pēc kārtas palika bez rezultativitātes punktiem. Viņš spēlēja 18 minūtes un 57 sekundes, trīs reizes meta pa vārtiem, izdarīja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, uzvarēja vienīgajā iemetienā un trešajā periodā nopelnīja divas soda minūtes, cīņu beidzot ar neitrālu lietderības rādītāju.

Šī bija pirmā spēle, kurā savā starpā tikās pērnā gada NHL drafta pirmie divi numuri – Makdeivids un Sabres uzlecošā zvaigzne Džeks Aikels, kurš šoreiz savam vienaudzim zaudēja, jo palika bez rezultativitātes punktiem un cīņu beidza ar negatīvu lietderības rādītāju -1. Interesanti, ka neilgu brīdi pirms Makdeivida uzvaras vārtiem, teicama iespēja izraut uzvaru bija arī Aikelam, taču viņš to neizmantoja.

”Domāju, ka Makdeivids un Aikels šodien bija labākie spēlētāji uz ledus. Ir aizraujoši vērot viņu spēli, jo viņi noteikti nesarūgtinās”, pēc cīņas atzina Oilers galvenais treneris Tods Maklelans.

Šosezon rezultatīvāk spēlējis Aikels, kurš 64 spēlēs ir guvis 17 vārtus un atdevis 24 rezultatīvas piespēles, kamēr Makdeivids ir ticis pie 12 precīziem metieniem un 19 rezultatīvām piespēlēm, taču tikai 28 spēlēs, jo sezonas sākumā guva pleca traumu un ilgstoši ārstējās. Makdeivids tikai februāra sākumā atgriezās laukumā un izpelnījās mēneša labākā jaunā hokejista balvu. Spēle ar Sabres viņam bija trešā karjerā, kurā izdodas gūt divus vārtus.

Aikels ir šīs sezonas trešais rezultatīvākais NHL debitants, Makdeivids ieņem devīto vietu, kamēr līderis ar 57 rezultativitātes punktiem par 22 gūtiem vārtiem un 35 piespēlēm ir krievs Artemijs Panarins no Čikāgas Blackhawks.