Magņitogorskas Metallurg pārspēj CSKA un panāk izlīdzinājumu finālsērijā

Magņitogorskas Metallurg komanda sestdien pārspēja Maskavas CSKA vienību un panāca neizšķirtu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālsērijā.

Metallurg izbraukumā ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0 pārspēja pēdējo divu gadu KHL regulārā čempionāta uzvarētājus CSKA hokejistus, finālsērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1

Pirmā perioda vidū CSKA izvirzījās vadībā, kad skaitliskajā vairākumā vārtus guva Ņikita Zaicevs. Metallurg neizšķirtu panāca otrās trešdaļas sākumā pēc Danisa Zaripova precīzā metiena.

Magņitogorskas vienība vadību ieguva trešā perioda otrajā minūtē, kad CSKA vārtos ripu iemeta Aleksejs Bereglazovs. Mača galotnē CSKA nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr izlīdzinājumu mājiniekiem neizdevās panākt. CSKA hokejisti, kuri Gagarina kausa finālā spēlē pirmo reizi, uzvarēja iepriekšējos deviņos “play-off” mačos pēc kārtas. Maskavas klubam šosezon 15 izslēgšanas spēlēs šis bija tikai otrais zaudējums.

Sērijas trešā un ceturtā spēle nākamnedēļ pirmdien un trešdien notiks Magņitogorskā.

Jau ziņots, ka fināla sērijas pirmajā spēlē CSKA uzvarēja ar 5:1.

CSKA izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 4-0 uzvarēja Bratislavas Slovan no Slovākijas, pēc tam konferenču pusfinālā ar 4-1 uzvarēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas Torpedo, kuru trenē latvieši Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns, bet Rietumu konferences finālsērijā ar 4-0 uzvarēja pērnā gada Gagarina kausa ieguvēju Sanktpēterburgas SKA.

Tikmēr Metallurg izslēgšanas spēles sāka ar 4-2 uzvarot Jekaterinburgas Avtomobilist, tad ar 4-1 pārspēja Novosibirskas “Sibirj”, bet Austrumu konferences finālā ar 4-1 uzveica Ufas Salavat Julajev.

Magņitogorskas komanda otro reizi kluba vēsturē spēlē Gagarina kausa finālā, kurā pirms diviem gadiem pārspēja Prāgas Lev vienību no Čehijas, iegūstot kāroto trofeju.