Lightning sērijas septītajā spēlē atstāj “sausā” Rangers un iekļūst Stenlija kausa finālā

Tampabejas Lightning NHL Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferenes septītajā finālspēlē ar 2:0 viesos pārspēja Ņujorkas Rangers vienību un tādējādi iekļuva Stenlija kausa finālā. Septītās spēles liktenis tik izšķirts vien trešajā periodā. Uzvarētāju labā vārtus guva Alekss Kilorns un Ondrejs Palāts.

Maču apņēmīgi uzsāka abas vienības, turklāt laukumā valdīja liela spriedze. Gan Lightning hokejisti, gan Rangers spēlētāji visas darbības veica ar lielu rūpību. Iespējams šī lielā spēles likme bija par iemeslu, kāpēc pirmajos divos periodos komandas nespēja gūt nevienus vārtus. Protams, jāuzteic abu vienību vārtu vīri – Bens Bišops un Henriks Lundkvists.

Trešā periodā sākumā Alekss Kilorns pēc metiena no nūjas neērtās puses vadību deva Lightning komandai.  Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas spēlēt aptuveni septiņas minūtes, izcils pretuzbrukums padevās viesu komandai un Ondrejs Palāts neatstāja Henrikam Lundkvistam un panāca 2:0. Visi Rangers vienības pūliņi atspēlēties bija nesekmīgi un Lightning iekļuva Stenlija kausa finālā!

“Sauso” spēli Lightning vārtos izcēlās Bens Bišops, kurš spēja atvairīt visus 22 pretinieku raidījumus. Interesanti, ka Bišops spēja nodemonstrēt lielisku sniegumu pēc tam, kad  sērijas sestajā spēlē ielaida piecas ripas un tika nomainīts. Arī Rangers vārtu vīram Henrikam Lundkvistam laba spēle – 23 atvairīti metieni.

Zīmīgi, ka Lightning vienība tikai otro reizi kluba vēsturē tikusi līdz Stenlija kausa izcīņas finālam. Pēdējo reizi “zibenīgie” finālā bija 2004. gadā, kad septiņās spēlēs pārspēja Kalgari Flames un ieguva vērtīgo trofeju. Šīs sezonas finālsērijā Lightning spēlēs ar Anaheimas Ducks vai Čikāgas Blackhawks dueļa uzvarētāju. Rietumu konferences fināla septītais mačs notiks naktī uz svētdienu.