Lightning papildlaikā pieveic Canadiens, grūta uzvara arī Blackhawks

NHL play-off otrajā kārtā aizvadītas pirmās spēles. Tampabejas Lightning viesos mača papildlaikā ar 2:1 pārspēja Monreālas Canadiens, savukārt Čikāgas Blackhawks mājās ar 4:3 uzvarēja Minesotas Wild.

Austrumu konferences otrajā kārtā Moreālas Canadiens uzņēma Tampabejas Lightning komandu, kas tikai sērijas septītajā spēlē pārspēja Detroitas Red Wings un iekļuva otrajā kārtā. Interesanti, ka visās piecās regulārās sezonas spēlēs starp Tampabejas un Monreālas komandām, uzvaras svinēja Lightning vienība.  Tomēr lielākoties play-off hokejs krietni atšķiras no regulārajā sezonā spēlētā. Lai gan pirmajos divos periodos lieliskas vārtu gūšanas iespējas bija abām komandām, mača rezultāts netika atklāts. Vārtos lieliski darbojās Bens Bišops un Korijs Praiss.

Trešā perioda sākumā Tailers Džonsons izvirzīja vadībā Lightning komandu. Viņš pielaboja partnera izradīto metienu no zilās līnijas, pārspējot Koriju Praisu.  Džonsonam septītie vārti šīs sezonas Stenlija kausā, kas dod pirmo vietu visā līgā. Aptuveni piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Makss Pečoretī panāca 1:1. Spēcīgs metiens no zilās līnijas un gūti vārti. Epizodē mazliet veiksmīgāk varēja nospēlēt Bišops. Neizšķirts uz tablo pēc 60 minūtēm.

Pirmajā pagarinājumā labāki momenti bija Tampabejas komandai, turklāt krievu uzbrucēja Ņikitas Kučerova vārtu guvums netika ieskaitīts. Otrajā pagarinājumā jau minētais uzbrucējs Ņikita Kučerovs šoreiz atļauti pārspēja Koriju Praisu un nodrošināja Lightning komandai pirmo uzvaru pār Canadiens.

Lieliski uzvarētāju vārtos darbojās Bens Bišops atvairīja, kurš atvairīja 43 pretinieku metienus. Jaunajam krievu uzbrucējam Kučerovam, tie bija pirmie vārti šī gada Stenlija kausa izcīņā un otrie karjerā play-off turnīrā.

Rietumu konferences otrās kārtas pirmajā duelī starp Čikāgas Blackhawks un Minesotas Wild uzvaru ar 4:3 svinēja mājinieki. Vienubrīd Blackhawks bija iekrājuši trīs vārtu pārsvaru, taču to izlaida no rokām. Spēles pēdējā minūtē pateicoties 20 gadus vecā somu uzbrucēja Teuvo Teravainena pirmajiem vārtiem play-off karjerā, mājinieki izrāva uzvaru ar 4:3.