Lightning izrauj uzvaru un pārņem vadību NHL finālsērijā

Pateicoties Sedrika Paketa vārtu guvumam, uzvaru NHL Stenlija kausa izcīņas finālsērijas trešajā mačā guva Tampabejas Lightning hokejisti, kuru sastāvā ar lielisku sniegumu atgriezās vārtsargs Bens Bišops.

Aizvadītajā mačā Lightning savā laukumā ar rezultātu 3:2 pārspēja Čikāgas Blackhawks vienību, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.

Spēles rezultātu atklāja Lightning spēlētājs Raiens Kalahans, tomēr turpinājumā ilgstoši dominēja Blackhawks komanda, kas pēc Breda Ričardsa un Brendona Sāda raidījumiem trešās trešdaļas sākumā arī jau bija izvirzījusies vadībā. Tiesa, drīz tūlīt pēc mājinieku otrajiem vārtiem Ondržejs Palāts panāca izlīdzinājumu 2:2, bet uzvaras vārtus trīs minūtes un 11 sekundes pirms pamatlaika beigām pēc lieliskas Viktora Hedmana piespēles guva Pakets.

Iepriekšējo dueli nespēja pabeigt Lightning vārtsargs Bišops, kas lika laukumā doties viņa aizstājējam Andrejam Vasiļjevam, tomēr jau pirmdien amerikānis atgriezās laukumā, turklāt atvairīja 36 no 38 pretinieku raidījumiem.

Kā zināms, ar Lightning komandu pašlaik trenējas arī latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš gan šosezon vēl nav bijis pieteikts nevienam NHL mačam. Kā vēsta vietējie mediji, pirms trešās spēles viņš arēnā ieradies ar to pašu autobusu, kuru galvenā komanda, raisot spekulācijas par pieteikšanu mačam, tomēr tās nerealizējās.

Nākamais mačs trešdien vēlreiz risināsies Čikāgā. Lightning komanda NHL izslēgšanas spēļu finālu sasniegusi otro reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Iepriekš tā šādu panākumu guva 2004.gadā, kad tā arī izcīnīja hokeja prestižāko balvu.

Lightning kļuvusi par pirmo komandu NHL vēsturē, kas vienā sezonā izslēgšanas spēļu sērijās spēkojusies ar četrām no sešām komandām, kas dibinājušas līgu – Monreālas Canadiens, Detroitas Red Wings, Ņujorkas Rangers un Blackhawks. Tikmēr Blackhawks šis būs ir 13. fināls. Čikāgas klubs triumfējis pēdējos divos finālos, kuros tas piedalījies – 2010. un 2013. gadā. Zīmīgi, ka abās reizēs Blackhawks cīņā par titulu aizvadīja sešas cīņas.