1 komentārs

Latvijas hokeja izlase trešdien savā ceturtajā Krievijā notiekošajā pasaules čempionāta mačā dramatiskā mačā 4:5 piekāpās neērtajai Šveices valstsvienībai.

Latvijas izlases labā divus vārtus guva Miķelis Rēdlihs, bet pa reizei izcēlās Ronalds Ķēniņš un Aleksejs Širokovs. Tikmēr Šveices sastāvā divreiz atzīmējies viens no tās līderiem Nino Nīderreiters un pa reizei Edgaru Masaļski pārspēja Gregorijs Hofmans, Svens Andrigeto un Eriks Blums.

Jau ar pašu spēles sākumu Šveice ņēma iniciatīvu savās rokās, turklāt jau 53.sekundē Andris Džeriņš nopelnīja noraidījumu par pretinieka ķeksēšanu, turklāt tiesneši viņam piešķīra arī desmit minūšu disciplināro sodu.

Lai gan šveicieši vairākumā izdarīja vairākus bīstamus metienus pa Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem, tā viena hokejista pārsvaru tā arī neizmantoja. Arī pēc vairākuma Šveice kontrolēja spēles gaitu un turpināja izdarīt metienus, taču vienā no pretuzbrukumiem bīstamu raidījumu izdarīja Māris Bičevskis. Tomēr spēles astotajā minūtē Latvija varēja nepilnu minūti spēlēt piecatā pret trijiem Šveices hokejistiem, bet lielais vairākums palika neizmantots, turklāt tā laikā tikai pāris reizes izdevās apdraudēt pretinieku vārtus.

Pirmās trešdaļas vidū spēles gaita bija izlīdzinājusies, bet 13.minūtē Latvijai vēl vienu mazākumu sagādāja pasaules čempionātu debitants Edgars Siksna. Vairākuma laikā Šveice trāpīja pa Latvijas vārtu stabiņu, bet vārtus viņi tā arī neguva. Pēc mazākuma izturēšanas jau Latvija veica pāris bīstamus uzbrukumus, Robertam Bukartam trāpot pa vārtu stabiņu un Aleksejam Širokovam nerealizējot izgājienu uz vārtiem. Trīs minūtes līdz pirmā perioda beigām divu minūšu noraidījumu saņēma Zemgus Girgensons, bet vairākumā Šveicei neko bīstamu izveidot neizdevās.

Otrā trešdaļa sākās ar vairākiem Šveices metieniem pa Latvijas vārtiem, turklāt Ralfs Freibergs nopelnīja noraidījumu, kad viņš palīdzēja Masaļskim, kurš bija nozaudējis savu nūju. Savu ceturto vairākumu šveicieši izmantoja, jo spēles 24.minūtē Masaļski pārspēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējošais Nīderreiters, tādējādi atklājot dueļa rezultātu. Neilgu brīdi vēlāk Latvija saņēma vēl vienu noraidījumu, kad divu minūšu sods pienācās Aleksejam Širkovam, turklāt arī šoreiz vairākums Šveicei vainagojās panākumiem – raidot ripu starp kājsargiem, Masaļski vēlreiz pārspēja Nīderreiters. Četras sekundes pēc vārtu zaudējuma Latvija beidzot tika pie iespējas spēlēt vairākumā, jo Siksnu paklupināja Reto Šapi.

Arī trešais vairākums šajā mačā Latvijai nevainagojās panākumiem, turklāt tajā netika izveidota neviena reāla vārtu gūšanas iespēja. Pēc tam, kad abas vienības spēlēja jau vienādos skaitliskos sastāvos, Šveice trešo reizi raidīja ripu vārtos, kad to ar slidu izdarīja Hofmans. Tiesa, pēc tam tiesneši devās pētīt video atkārtojumu, bet arbitri vārtu guvumu tomēr nolēma ieskaitīt. Līdz ar to rezultāts jau kļuva 3:0 par labu Šveicei. Spēles 32.minūtē Rēdlihs izprovocēja pretinieku uz vēl vienu noraidījumu, turklāt viņš pats to arī realizēja, kad septiņas sekundes pirms tā beigām pielaboja Kristapa Sotnieka raidījumu. Otrā perioda izskaņā Šveice nopelnīja vēl vienu mazākumu, turklāt jau tā sākumā Rēdlihs guva savus otros vārtus, kurš vēlreiz bija precīzs pēc Sotnieka metiena.

Trilleris abu vienību izpildījumā turpinājās arī pēdējās trešdaļas minūtēs, jo Ķēniņš pēc rikošeta jau panāca izlīdzinājumu 3:3. Šos trīs vārtus Latvija guva nedaudz vairāk kā piecu minūšu laikā. Vēl pēdējā minūtē šveicieši bīstami apdraudēja Latvijas vārtus, bet rezultāts līdz pārtraukumam vairs nemainījās.

Pēdējā trešdaļā Svens Andrigeto atkal izvirzīja Šveici vadībā, bet Aleksejs Širokovs drīz vien atkal panāca neizšķirtu. Un tomēr pusotru minūti pirms trešā perioda beigās Eriks Blums Šveices labā guva piektos un uzvaras vārtus..

1 komentārs

TOP komentāri

• Fenikss
    +1

Fenikss

Protams Latvijas izlase kā āpšu bars pastaigā!!!! Vemt gribējās skatoties šo spēli

11.05.2016 18:53