Latvija pret Krieviju: vai pārsteigsim arī Znaroku un Vītoliņu?

Latvijas hokeja valstsvienība pirmdien Maskavā trešajā pasaules čempionāta spēlē tiekas ar sacensību saimnieci Krieviju, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. A apakšgrupas mačs VTB ledus pilī sāksies plkst. 16.15. Spēli tiešraidē pārraidīs kanāli TV3, 3+, Re:TV un Viasat Sport Baltic, kā arī portāls Skaties.lv.

Latvijas izlase čempionātu iesākusi ar diviem optimismu veicinošiem mačiem, tomēr piedzīvojusi divus zaudējumus – 1:2 papildlaikā pret Zviedriju un 3:4 pēcspēles metienos pret Čehiju.

Tikmēr Krievija vispirms ar 0:3 piekāpās Čehijai, bet svētdien mazpārliecinošā mačā 6:4 trešajā trešdaļā salauza Kazahstānas pretestību.

Krievijas izlases sastāvā spēli ar Kazahstānu svētdien nespēja pabeigt viena no tās lielākajām šī sastāva zvaigznēm Artemijs Panarins, tomēr vienības vadība uzsvēra, ka pirmdien viņš varēs spēlēt, tikmēr saistībā ar Latvijas izlasi pagaidām neskaidrības ir par Ronaldu Ķēniņu, kurš duelī ar Čehiju tika noraidīts uz 5+20 minūtēm un viņam pirmdien varētu tikt piemērota diskvalifikācija.

Abas izlases līdz šim pasaules čempionātos augstākajā divīzijā savā starpā tikušās septiņas reizes un Latvija piedzīvojusi piecus zaudējumus. Latvija uzvarēja 2000. un 2003.gada čempionātos, bet nākamajos četros mačos piedzīvojusi zaudējumus, turklāt visus ar vismaz trīs vārtu pārsvaru. Iepriekšējo reizi vienības sacentās 2014.gadā, kad Krieviju pirmo sezonu vadīja Znaroks un Vītoliņš, toreiz Latvijai zaudējot ar 1:4.

Tāpat Latvija cietusi divas smagas neveiksmes arī Turīnas un Vankūveras olimpiskajās spēlēs.

2014. gadā Znaroks un Vītoliņš aizveda Krieviju līdz pasaules čempionu titulam, bet pērn vienība sacensības noslēdza otrajā vietā, finālā zaudējot Kanādai. Iepriekš šie abi speciālisti trenējuši arī Latvijas valstsvienību.