Latvijas hokeja izlase pārbaudes mačā revanšējas Baltkrievijai

Latvijas hokeja izlase sestdien otrajā pārbaudes spēlē, gatavojoties pasaules čempionātam, Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā izbraukumā ar 1:0 pārspēja Baltkrieviju.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Andris Džeriņš, kamēr latviešu vārtsargs Jānis Kalniņš aizvadīja pirmo sauso spēli valstsvienības rindās, komandas sastāvā tiekot nosaukts par labāko šī mača spēlētāju.

Dueli labāk iesāka mājinieki, spēlē vairākkārt iesaistoties Latvijas valstsvienības vārtsargam Kalniņam, tomēr tieši viesi atklāja šīs cīņas rezultātu, kad Maksima Širokova metienu no distances pielaboja Džeriņš. Turpinājumā abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu cīņu, taču nevienai no tā neizdevās gūt vārtus.

Savukārt noslēdzošā trešdaļa starp abām komandām izcēlās ar aktīvu spēli, taču izlases nespēja nopietni apdraudēt viena otras vārtus. Pamatlaika izskaņā Latvijas valstsvienībai bija iespēja spēlēt vairākumā pieciem pret trim, taču tas izmantots netika. Pēdējā minūtē Baltkrievija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas cerētos augļus nenesa.

Sestdien savu simto spēli Latvijas izlases rindās aizvadīja aizsargs Aleksandrs Jerofejevs. Šajā mačā Latvijas izlases sastāvā debitēja aizsargi Ričards Kondrāts un Edmunds Augstkalns, kā arī uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs. Viņi pirmajā mačā pret Baltkrieviju nepiedalījās.

Abu komandu pirmajā mačā ceturtdien ar 2:1 uzvarēja Baltkrievija, šajā mačā debiju valstsvienības rindās piedzīvojot aizsargam Kārlim Čukstem un uzbrucējam Kirilam Galoham.