Magņitogorskas Metallurg vienība ceturtdien sasniedza Kontinentālās hokeja līgas Gagarina kausa izcīņas finālu, kur šis klubs tiksies ar regulārā čempionāta uzvarētāju Maskavas CSKA.

Austrumu konferences finālsērijas piektajā spēlē Metallurg savā laukumā ar 3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 0:0, 1:0) otrajā pagarinājumā pieveica Ufas Salavat Julajev, sērijā līdz četriem panākumiem triumfējot ar 4-1.

Mača rezultāts tika atklāts otrajā trešdaļā, turklāt Magņitogorskas hokejisti nonāca iedzinējos ar 0:2, kad viesu labā pa vārtiem guva Maksims Gončarovs un Maksims Majorovs. Tomēr 27.minūtē Daniss Zaripovs vienus vārtus atguva, bet trešā perioda ievadā Aleksejs Bereglazovs panāca izlīdzinājumu.

Mača pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 2:2, bet pirmajā pagarinājumā abas komandas izcēlās ar ļoti aktīvu un aizraujošu spēli, taču vārti netika gūti, lai gan lielāks pārsvars piederēja Magņitogorskas vienībai. Savukārt otrā pagarinājuma otrajā minūtē uzvaru Metallurg hokejistiem nodrošināja Jaroslavs Kosovs.

Magņitogorskas klubs Gagarina kausa finālā iekļuvis otro reizi pastāvēšanas vēsturē, bet pirmajā reizē – 2014.gadā – tam izdevās izcīnīt KHL galveno balvu.

Finālā Metallurg tiksies ar CSKA, kas Rietumu konferences finālā pārliecinoši sērijā ar 4-0 pieveica pagājušās sezonas KHL čempioni Sanktpēterburgas SKA.