Somijas hokejisti pārliecinoši triumfē pasaules U18 čempionātā

Par ASV notikušā pasaules čempionāta hokejā U18 izlasēm uzvarētājiem svētdien kļuva Somijas valstsvienība. Sacensību finālā Somijas jaunie hokejisti ar 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) sakāva Zviedriju.

Somijas valstsvienības labā ar trim vārtiem jeb hat-trick šajā cīņā izcēlās Jese Puljujarvi. Somi par pasaules čempioniem U-18 vecuma izlasēm kļuvuši trešo reizi vēsturē – iepriekš šāds sasniegums padevies arī 1999. un 2000. gadā. Pērn Somija kļuva par pasaules vicečempioni.

Tikmēr pasaules čempionāta bronzu svētdien izcīnīja nu jau par eksčempioni kļuvusī ASV valstsvienība, kas ar 10:3 (6:1, 1:0, 3:2) sagrāva Kanādu. Par šī turnīra vērtīgāko hokejistu tika nosaukts ASV izlases līderis Kleitons Kellers, kurš septiņās čempionāta spēlēs izcēlās ar četriem vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienībai izdevās saglabāt vietu pasaules čempionāta elites divīzijā, jo tā pārspēlēs sērijā līdz diviem panākumiem ar 2-1 pārspēja Dāniju.