Slovēnija uzvar Austriju un atgriežas PČ Elites divīzijā

Slovēnijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas A grupas turnīra pēdējās kārtas izšķirošajā, piektajā, spēlē piektdien uzveica Austriju, nodrošinot tai nākamgad atgriešanos elites divīzijā.

Savukārt Itālijai, lai sasniegtu elites divīziju, jāgaida, kā noslēgsies maijā gaidāmās elites divīzijas meistarsacīkstes Maskavā.

Slovēnija nākamgad devīto reizi spēles augstākajā divīzijā. Zīmīgi, ka atgriešanos elitē slovēņi nopelnījuši ceturto reizi pēc kārtas, jo uzvarējuši pirmās divīzijas A grupas turnīros 2010., 2012., 2014. un 2016.gadā. Slovēņi uzvarēja ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:1, 0:0).

Slovēnijas valstsvienības labā vārtus guva Roberts Saboličs un Kens Ograjenšeks, kamēr Austrijas izlasē ar vārtu guvumu izcēlās Konstantīns Komareks.

Pirmā perioda sestajā minūtē Komareks vairākumā atklāja spēles rezultātu, bet pēc piecām minūtēm Saboličs panāca neizšķirtu.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē Ograjenšeks realizēja vairākumu, bet trešajā periodā komandas vārtus neguva, tādējādi uzvaru ar rezultātu 2:1 svinēja slovēņi.

Vēl vienā mačā Itālija ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pārspēja Dienvidkoreju. Savukārt noslēdzošajā turnīra mačā mājinieki poļi ar 10:4 (6:1, 1:1, 3:2) pārspēja Japānu, turnīrā izcīnot trešo vietu.

Japāņi, kuri ir Latvijas hokeja izlases pretinieki septembrī Rīgā gaidāmajā olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, zaudēja vietu A divīzijā.