Sanhosē Sharks sasniedz Stenlija kausa izcīņas otro kārtu

Pateicoties soma Jonasa Donskoja diviem gūtajiem vārtiem, piektdien Sanhosē Sharks komanda sasniedza Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa izcīņas otro kārtu.

Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas piektajā mačā Sharks izbraukumā ar rezultātu 6:3 (2:0, 1:3, 3:0) pieveica Losandželosas Kings, sērijā triumfējot ar 4-1.

Cīņas gaitā Sharks ieguva vadību ar 3:0, bet līdz otrās trešdaļas beigām Kings panāca izlīdzinājumu. Tomēr trešās trešdaļas ievadā tieši Donskojs viesiem atguva vadību, bet turpinājumā Sharks iemeta vēl divas ripas.

Sharks Stenlija kausa izcīņas pirmo kārtu pārvarējusi pirmoreiz kopš 2013.gada, turklāt šajā laikā to divreiz bija apturējusi tieši 2014.gada Stenlija kausa izcīņas čempione Kings.

Konferences pusfinālā Sharks sacentīsies ar Anaheimas Ducks vai Nešvilas Predators. Šajā sērijā pašlaik rezultāts ir neizšķirts 2-2.

Citā Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā piektdien Minesotas Wild izbraukumā ar 5:4 (2:1, 0:0, 2:3, 1:0) pagarinājumā pārspēja Dalasas Stars, kas gan summā saglabāja vadību ar 3-2.

Uzvaras vārtus pagarinājuma piektajā minūtē iemeta soms Miko Koivu, kurš mačā kopā izcēlās ar diviem precīziem raidījumiem.

Savukārt tikai otrajā pagarinājumā piektdien uzvarētājs tika noskaidrots mačā, kurā Ņujorkas Islanders ar 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0) izbraukumā pieveica Floridas Panthers. Šajā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā Ņujorkas vienība pārņēma vadību ar 3-2.

Uzvaras vārtus četras minūtes pirms otrā pagarinājuma beigām guva Alans Kvins, kurš NHL debitēja tikai pirms divām nedēļām. Savukārt Islanders vācu vārtsargs Tomass Greiss atvairīja 46 no 48 pretinieku raidījumiem.

Savukārt vēl vienā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas spēlē Filadelfijas Flyers ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) viesos pieveica Vašingtonas Capitals, kas gan sērijā joprojām ir priekšā ar rezultātu 3-2. Šeit visus 44 pretinieku raidījumus atvairīja Flyers vārtu vīrs Mihals Neuvirts no Čehijas.

Pirmās trīs spēles Neuvirts bija rezervē, bet tagad viņš aizvedis savu komandu jau līdz otrajam panākumam pēc kārtas.