Sanhosē Sharks pirmo reizi kluba vēsturē iekļūst Stenlija kausa finālā

Sanhosē Sharks hokejisti trešdien pirmo reizi kluba 25 gadu vēsturē iekļuva Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausa izcīņas finālā. Sharks komanda trešdien savās mājās ar 5:2 uzvarēja Sentluisas Blues un Rietumu konferences finālsērijā svinēja panākumu ar 4-2.

Par sērijas sestās spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Sanhosē kluba uzbrucējs Džoels Vords, kurš guva divus vārtus, trešā perioda sākumā panākot 3:0 mājinieku labā. Uzvarētājiem ar precīziem metieniem izcēlās arī Džo Pavelskis, Jonass Donskojs un Logans Kutūrs. Savukārt vārtsargs Martins Džonss atvairīja 24 no 26 pretinieku metieniem. Pavelskis ar 13 precīziem metieniem ir šīs sezonas Stenlija kausa izcīņas labākais snaiperis.

Spēles 49.minūtē Sharks bija vadībā ar 4:0, taču tad divus vārtus iemeta Blues labākais snaiperis Vladimirs Tarasenko, trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām starpību samazinot līdz divām ripām. Sentluisas komanda pēc tam noņēma vārtsargu, taču drīz vien ielaida piekto ripu.

Sharks NHL pievienojās 1991.gadā, bet tagad pirmo reizi kļuva par Rietumu konferences čempioniem. Sanhosē komandā savulaik karjeru sāka Latvijas hokeja zvaigznes Artūrs Irbe un Sandis Ozoliņš, kuri palīdzēja komandai 1994.gadā pirmo reizi iekļūt Stenlija kausa izcīņā.

Stenlija kausa izcīņas finālā Sharks tiksies ar Austrumu konferences labāko komandu, kura noskaidrosies ceturtdien Tampabejas Lightning un Pitsburgas Penguins duelī. Šajā sērijā ir nepieciešama izšķirošā septītā spēle, jo pēc sešiem mačiem rezultāts ir neizšķirts 3-3.