Pitsburgas Penguins uzvar Gudļevska Lightning un iekļūst Stenlija kausa finālā

Latviešu vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas Lightning komanda ceturtdien zaudēja Pitsburgas Penguins vienībai Nacionālās hokeja līgas Austrumu konferences finālsērijas izšķirošajā – septītajā – mačā, tādējādi nespējot otro gadu pēc kārtas sasniegt Stenlija kausa izcīņas finālu.

Lightning zaudējumu piedzīvoja izbraukumā ar rezultātu 1:2 (0:0, 1:2, 0:0), sērijā līdz četrām uzvarām atzīstot pretinieku pārākumu ar 3-4.

Šajā mačā Lightning vārtus sargāja krievs Andrejs Vasiļevskis, kurš atvairīja 37 pretinieku metienus, savukārt Gudļevskis sesto spēli pēc kārtas bija rezervē. Kā zināms, Tampabejas vienības pamatvārtsargs Bens Bišops sērijas pirmajā mačā guva savainojumu, kura dēļ šosezon laukumā vairs neatgriezās.

Sērijas septītajā mačā otrā perioda sākumā Penguins komandu vadībā izvirzīja Braiens Rasts. Trešdaļas vidū neizšķirtu panāca Braiens Boils, taču 30 sekundes vēlāk Rasts guva otros vārtus, atjaunojot Pitsburgas klubam vadību.

Pirmo maču kopš 31.marta aizvadīja Lightning kapteinis un viens no uzbrukuma līderiem Stīvens Stemkoss, kuram iepriekš tika veikta operācija, lai likvidētu asins sarecējumu pie labā atslēgas kaula. Uzbrucējam bija lieliska iespēja otrā perioda galotnē panākt neizšķirtu, taču viņa metienu atvairīja Penguins vārtsargs Mets Marejs.

Par Stenlija kausu Penguins hokejisti cīnīsies pret Sanhosē Sharks komandu, kas pirmo reizi vēsturē iekļuvusi finālā. Rietumu konferences finālsērijā Sharks ar 4-2 pārspēja Sentluisas Blues.

Stenlija kausa izcīņas finālā Pengiuns spēlēs piekto reizi. Pitsburgas komanda trofeju izcīnīja 1991., 1992. un 2009.gadā.