Penguins izsēj pārsvaru, tomēr izrauj uzvaru pirmajā Stenlija kausa finālspēlē

Pateicoties Nika Bonino vārtu guvumam pamatlaika 58. minūtē, pirmdien NHL Stenlija kausa izcīņas pirmajā spēlē Pitsburgas Penguins komanda ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) savā laukumā apspēlēja Sanhosē Sharks.

Ja Penguins komanda tiecas pēc sava pirmā čempiontitula kopš 2009. gada, tad Sharks izšķirošo kārtu sasniegusi pirmoreiz vēsturē. Sērija ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām, otro reizi vienībām trešdien vēlreiz spēkojoties Penguins laukumā. Aizvadītajā mačā mājinieki guva pirmos divus vārtus, izceļoties debitantiem Braienam Rastam un Konoram Šīrijam. Tomēr otrajā trešdaļā Sharks atspēlējās, vārtus iemetot čeham Tomāšam Hertlam un Patrikam Marlo.

Uzvaras vārtus Penguins komanda guva divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Bonino izcēlās pēc aizsarga Krisa Letanga piespēles.

“Viņš nolika ripu tieši uz manas nūjas,” pēc mača komandas biedram pateicās Bonino. Trešajā periodā maču nevarēja noslēgt Rasts, kurš saņēma sitienu pa galvu no Marlo. Nav izslēgts, ka pieredzējušais Marlo turpinājumā varētu saņemt diskvalifikāciju, bet Rasts, kā apstiprinājusi komanda, laukumā varēs atgriezties “kuru katru dienu”. “Viņi bija labāki par mums, un mums tas ir jāmaina,” izteicās Sharks galvenais treneris Pīters Debūrs.