Merzļikins atvaira 32 metienus un palīdz Lugano gūt pirmo uzvaru finālsērijā

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins palīdzējis Lugano komandai izcīnīt uzvaru Šveices augstākās hokeja līgas finālsērijas pirmajā spēlē. Lugano savā laukumā ar 5:4 (2:0, 2:3, 1:1) apspēlēja Bern hokejistus, bet Merzļikins atvairīja 32 no 36 pretinieku komandas metieniem.

Spēli Lugano komanda iesāka sekmīgi un, pateicoties Līnusa Klāsena diviem gūtajiem vārtiem, pirmajā trešdaļā iekrāja divu vārtu pārsvaru. Neveiksmīga mājiniekiem izvērtās otrā perioda pirmā puse, kurā septiņu minūšu laikā Merzļikins kapitulēja trīs reizes, tiesa, trešdaļas pēdējās divās minūtēs Lugano izdevās atgūt vadību, divus vārtus gūstot Damjēnam Brunneram.

Trešās trešdaļas astotajā minūtē Bern vēl panāca izlīdzinājumu 4:4, tomēr desmit minūtes pirms pamatlaika beigām Lugano uzvaru nodrošināja Gregorijs Hofmans. Sērija risināsies līdz vienas komandas četrām uzvarām. Otrais mačs otrdien norisināsies Bernē. Līdz ar Šveices čempionāta fināla sasniegšanu Lugano nodrošinājusi dalību nākamās sezonas IIHF Čempionu līgas grupu turnīrā.