Krosbijs un Penguins no Stenlija kausa ”izlidina” Ovečkinu un Capitals

Neskatoties uz trīs vārtu deficīta atspēlēšanu, Vašingtonas Capitals komanda otrdien piekāpās Pitsburgas Penguins un noslēdza sezonu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas sezonu, kas nozīmē, ka tuvākajā laikā Krievijas izlasi varētu sagaidīt papildinājums pasaules čempionātā.

Austrumu konferences pusfināla sērijas sestajā mačā Capitals izbraukumā ar rezultātu 3:4 (0:1, 1:2, 2:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Pitsburgas Penguins, sērijā piedzīvojot neveiksmi ar 2-4. Spēles vidū Capitals komanda bija nokļuvusi iedzinējos ar 0:3, divus vārtus iemetot Filam Keselam, bet reizi izceļoties Kārlam Hagelīnam.

Tomēr vēl otrajā trešdaļā viesu rindās vienus vārtus atguva Tīdžejs Ošī, savukārt trešajā trešdaļā precīzi bija arī Džastins Viljamss un Džons Kārlsons, rezultātam kļūstot 3:3. Līdz ar to uzvarētāju nācās noskaidrot pagarinājumā, kur septītajā minūtē uzvaru Penguins komandai izrāva Niks Bonīno, kurš bija veiksmīgākais cīņā vārtu priekšā. Penguins sastāvā lielisku sniegumu nodemonstrēja vārtsargs Mets Marejs, atvairot 36 metienus.

Austrumu konferences finālā Penguins sacentīsies ar Tampabejas Lightning, kuras sastāvā pašlaik ir arī latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis. Tikmēr Capitals konferences finālā nav spējusi iekļūt jau kopš 1998.gada.

Capitals komandā ir arī krievu uzbrucēji Aleksandrs Ovečkins un Jevgēņijs Kuzņecovs, kā arī aizsargs Dmitrijs Orlovs, kuri visi tuvākajās dienās varētu doties uz dzimteni, lai pievienotos nacionālajai valstsvienībai, kas pašlaik sacenšas pasaules meistarsacīkstēs.