Girgensonam uzvara 200. NHL karjeras spēlē

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons otrdien aizvadīja savu 200.spēli NHL karjerā, palīdzot Bufalo Sabres komandai viesos ar 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) pārspēt Ņūdžersijas Devils komandu.

Girgensons savā jubilejas mačā pie punktiem netika, nospēlējot 15 minūtes un vienu sekundi, reizi metot pa vārtiem, izdarot vienu spēka paņēmienu un uzvarot vienā no trim iemetieniem. Latvietis spēli noslēdza ar neitrālu lietderības rādītāju. Uzbrucējs NHL aizvada trešo sezonu, pasaules spēcīgākajā līgā līdz šim gūstot 30 vārtus, 40 reizes asistējot partneriem, nopelnot 59 soda minūtes un negatīvu lietderības koeficientu -22.

Vairāk par Girgensonu no Latvijas hokejistiem NHL regulārajā čempionātā spēlējuši tikai Sandis Ozoliņš (875 spēles), Kārlis Skrastiņš (832), Sergejs Žoltoks (588), Artūrs Irbe (568) un Raitis Ivanāns (282). Vairāk par simts spēlēm ir arī Pēterim Skudram (146).

Izredzes uz iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā zaudējusī Sabres izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un septīto pēdējos 11 mačos. Raiens O’Reilijs otrajā periodā skaitliskajā vairākumā atklāja rezultātu, bet pēdējās trešdaļas 12.sekundē Juhans Lāšons pārsvaru dubultoja. Devils atjaunoja intrigu, kad piecas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Džeisons Džozefsons vienus vārtus atguva, tomēr cīņas izskaņā NHL debitants Džeks Aikels raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, iemetot savu 24.ripu sezonā. Par cīņas pirmo zvaigzni tika atzīts Sabres vārtsargs Čads Džonsons, kurš atvairīja 18 no 19 pretinieku metieniem.

Girgensons šosezon 69 spēlēs guvis septiņus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles, nopelnot neitrālu lietderības rādītāju. Pērn, kad Sabres komandu trenēja Teds Nolans, latviešu uzbrucējs 61 spēlē guva 15 vārtus un tikpat reižu asistēja, savukārt savā NHL debijas sezonā Girgensons 70 mačos izcēlās ar astoņiem precīziem raidījumiem un 14 piespēlēm.