Krosbijs uzvar Ovečkinu, Penguins pārņem vadību sērijā

Pitsburgas Penguins komanda pirmdien pārspēja Vašingtonas Capitals vienību un izvirzījās vadībā Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas turnīra jeb Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla sērijā.

Penguins panākumu guva savā laukumā ar 3:2 (2:0, 1:0, 0:2), sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1. Par mača labāko spēlētāju kļuva Penguins vārtsargs Mets Marejs, kurš atvairīja 47 pretinieku metienus. 21 gadu vecajam hokejistam šī ir NHL debijas sezona.

Mača otrā perioda beigu daļā Karls Hāgelins guva vārtus un panāca Penguins komandai 3:0 vadību. Capitals izdevās atspēlēt divus vārtus trešajā periodā, kad ar precīziem metieniem izcēlās Aleksandrs Ovečkins un Džastins Viljamss, tomēr NHL regulārā čempionāta labākajai komandai galā nācās samierināties ar zaudējumu šajā mačā.

Ovečkins, kurš ar 50 precīziem metieniem bija labākais vārtu guvējs regulārajā čempionātā, guva savus pirmos vārtus sērijā pret Penguins. Zīmīgi, ka Penguins komanda šajā mačā spēlēja ar tādiem pašiem formas tērpiem, kādi mugurā bija Pitsburgas kluba spēlētājiem 1991. un 1992.gadā, kad izdevās izcīnīt Stenlija kausu.