Ķēniņam pirmie vārti Stenlija kausa izcīņā, Canucks sērijā panāk izlīdzinājumu

NHL Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas duelī otrajā spēlē tikās Vankūveras Canucks un Kalgari Flames hokejisti. Latviešu uzbrucējs spēlē atzīmējās ar gūtajiem vārtiem, tādējādi sekmējot komandas uzvaru ar 4:1.

Spēli aktīvāk iesāka Canucks hokejisti, kas jau trešajā minūtē vainagojās ar gūtajiem vārtiem.  Kalgari Flames zonā izcili ielauzās Henriks Sedīns un izdarīja piespēli brālim Danielam, kurš ar precīzu metienu pārspēja Flames vārtsargu Jonasu Hilleru.  Vēl divas minūtes vēlāk hokejisti varēja panākt jau 2:0, taču ripa trāpīja pa vārtu stabu.  Perioda 13.minūtē Canucks spēja dubultot pārsvaru, vairākumā Jonasu Hilleru pārspēja Kriss Higniss. Arī turpinājumā vairākas labas izdevības panākt 3:0 bija Vankūveras hokejistiem, taču Flames vārtos labi darbojās Hillers.

Otrajā periodā spēle mazliet izlīdzinājās, labas izdevības izveidoja arī Flames hokejisti, tomēr modrs bija Canucks vārtu vīrs Edijs Laks. Perioda otrajā daļā atkal spiedienu sāka izveidot mājinieki, tomēr Hilleru pārspēt neizdevās.  Līdz perioda beigām abas komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, taču rezultāts palika nemainīgs. 2:0 Vankūveras Canucks labā.

Trešā perioda trešajā minūtē latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš panāca 3:0 Canucks labā. Ķēniņam pirmie vārti Stenlija kausa izcīņā! Maiņas partneris Bo Horvats no aizvārtes izdarīja precīzu piespēli neviena nepiesegtam Ķēniņam, kurš neapstādinot ripu izdarīja precīzu metienu. Jonasam Hilleram nekādu izredžu!

Pēc vārtu guvuma atdzīvojās viesi, ļoti labas vārtu gūšanas iespējas, bet atkal veiksmīgi mājinieku vārtos nospēlēja zviedru vārtsargs Edijs Laks. Trīs ar pusi minūtes pirms spēles beigām Flames hokejisti vienus vārtus atguva, spēcīgs un precīzs metiens no zilās līnijas padevās Krisam Raselam. Divas minūtes pirms spēles beigām punktu Canucks uzvarai pielika Radims Vrbata, kurš ripu raidīja jau tukšos Flames vārtos. Pārliecinoša uzvara ar 4:1 Vankūveras hokejistiem.

Sērijā Vankūveras hokejisti panākuši neizšķirtu 1-1. Nākamā spēle jau parīt Kalgari.

Ronalds Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā izcēlās ar četriem metieniem pa vārtiem, vārtu guvumu un diviem spēka paņēmieniem, tiekot pie pozitīva lietderības koeficienta +1.