Ķēniņam 12 minūtes Canucks uzvarā; Gudļevskis nosūtīts uz AHL

Latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā NHL komanda Vankūveras Canucks izcīnījusi uzvaru regulārā čempionāta mačā. Tikmēr Tampabejas Lightning uz fārmklubu AHL nosūtīja latviešu vārtsargu Kristeru Gudļevski.

Canucks savā laukumā ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā uzveica Anaheimas Ducks. Mača rezultātu otrā perioda astotajā minūtē atklāja Ducks uzbrucējs Raiens Keslers, kurš realizēja vairākumu, bet trešās trešdaļas vidū Canucks aizsargs Kristofers Tanevs panāca izlīdzinājumu.

Pamatlaikā un papildlaikā komandas vārtus neguva, tādējādi uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā. Tajā pārāki bija Vankūveras hokejisti, uzvaras bullīti iemetot Aleksandram Barousam, kamēr pretinieki nebija precīzi nevienā no saviem trim mēģinājumiem. Ronalds Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja tieši 12 minūtes, izdarot divus spēka paņēmienus un dueli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficentu. Šosezon latvietis laukumā bijis piecos NHL mačos, ar rezultativitātes punktiem neizceļoties.

Tikmēr Lightning uz savu fārmklubu AHL Sirkajūsas Crunch nosūtījusi Kristeru Gudļevski, bet uz NHL izsaukusi krievu vārtsargu Andreju Vasiļevski.

Līdz šim pēdējo reizi laukumā 23 gadus vecais Gudļevskis devās 9.decembrī, kad ielaida sešus vārtus zaudētā Crunch spēlē. Pāris dienu vēlāk viņš tika izsaukts uz Lightning, kurā visu šo laiku sēdēja aiz Bena Bišopa muguras, kamēr Vasiļevskis AHL ieguva spēļu praksi. Gudļevskis šosezon AHL aizvadījis 12 spēles, vidēji mačā ielaižot 2,40 ripas un atvairot 92,2% pretinieku komandas metienu.